27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sanitas Mayors stawia na muzykoterapię dla dobrego samopoczucia emocjonalnego

Sanitas Mayors rozpoczyna cykl 120 koncertów we współpracy z Fundacją Muzycy dla zdrowia, który odbędzie się w Siedem pobytów w Barcelonie w listopadzie i grudniu

Z tą propozycją terapia muzyczna Sanitas Mayores stara się promować Aktywne, szczęśliwe, zdrowe starzenie sięoraz część inicjatywy na rzecz poprawy życia osób starszych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która określa dekadę między 2021 a 2030 rokiem jako dekadę Dekada zdrowego starzenia.

Muzyka to aktywność, która ze względu na swój rytmiczny i twórczy pierwiastek przynosi wiele korzyści osobom starszym

i to jest Stres, izolacja i niepewność Narażenie osób starszych podczas kryzysu zdrowotnego spowodowanego przez Covid-19 zaostrzyło problemy ze zdrowiem psychicznym w tym sektorze populacji.

w tym znaczeniu David Short, Dyrektor Medyczny, Innowacje i Jakość Starszy Sanitas zauważa, że „W Sanitas od lat prowadzimy działania związane z muzykoterapią, doceniając ogromny wkład, jaki wnosi ona w Szczęśliwa starośćA ten nowy koncert zwiększa przestrzeganie tego leczenia odtwórczego.”.

Ponadto potwierdza, że ​​jest „Trzeba pracować na tym polu i współpracować z różnymi podmiotami dla zdrowej i szczęśliwej starości z gwarancją godnego życia. Ta aktywność ma na celu Unikaj złych myśli, zmniejsz stres, popraw nastrój i łagodź ból fizyczny.

W tych koncertach, które potrwają 60 minut każdy Odbędzie się to również w formacie onlineSeniorzy będą mogli słuchać muzyki na żywo, śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, a nawet wstępnie wybrać grupę piosenek i posłuchać najlepszych wersji ścieżki dźwiękowej swojego życia. W ten sposób jest przeznaczony Zachęcaj do udziału w wydarzeniu, aby zwiększyć korzyści fizyczne i poznawcze w zdrowiu osób starszych.

Muzyka jest jedną z czynności, które przynoszą największe korzyści społeczeństwu ze względu na swój rytmiczny i twórczy komponent, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych. Wiele badań wykazało jego skuteczność w Poprawiona pamięć, sprawność fizyczna, relacje społeczne, zdrowie psychiczne i stymulacja poznawcza.

READ  badanie wizualne | Czy jesteś liderem? Dowiedz się, mówiąc, czy widzisz faceta z przodu, czy z profilu | nanda netto | Meksyk

Ponadto tego typu działania równieżPomaga rozwijać interakcje między mieszkańcami a pracownikami służby zdrowia, tworząc zbiorową tożsamość, spójność i braterstwo wśród pacjentów.