2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Einstein miał rację! Udowodnili teorię względności z „łysymi” czarnymi dziurami

https://mundo.sputniknews.com/20211103/einstein-tenia-razon-comprueban-la-teoria-de-la-relatividad-con-agujeros-negros-calvos-1117849722.html

READ  Przewodnik po nauce odpoczynku i osiągania dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego

https://mundo.sputniknews.com/20210913/una-sorpresa-total-descubren-que-los-agujeros-negros-ejercen-presion-negativa-al-exterior-1116000579.html

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

2021

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

Aktualności

es_ES

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

https://cdnnmundo1.img.sputniknews.com/img/07e5/0b/03/1117849131_134:0:665:398_1920x0_80_0_0_df8444dbe7a99d7eff5aacf410bc1979.png

Sputnik Mondo

[email protected]

+74956456601

MIA „Rosija Siegodnia”

🪐 Astronomia, Czarna Dziura, Albert Einstein, Ogólna Teoria Względności

Nowy postęp w fizyce pokazał, że teoria względności Alberta Einsteina opublikowana w 1915 r. przetrwała nawet w przypadku „łysych” czarnych dziur.

Czarne dziury to regiony czasoprzestrzeni, w których przyciąganie grawitacyjne jest tak silne, że nic, nawet światło, nie może uciec przed zmieceniem i „pochłonięciem”. Przewiduje to ogólna teoria względności Einsteina Bez względu na to, co konsumuje czarna dziuraI Jego właściwości zewnętrzne zależą wyłącznie od jego masyoraz obrót i ładunek elektryczny. Wszystkie inne szczegóły dotyczące jego diety znikają. Astrofizycy dziwnie nazywają to „bezwłosym przypuszczeniem”. (Czarne dziury, jak mówią, „nie mają włosów”).

Pojawił się jednak problem z teorią pola magnetycznego. czarne dziury Mogą urodzić się z silnym polem magnetycznym lub mieć je absorpcja materiałów magnetycznych. Takie pole musi szybko zniknąć, aby zgadywanie bez włosów się utrzymało. Ale prawdziwe czarne dziury nie istnieją w izolacji. Mogłoby być otoczone plazmą, gazem tak energetycznym, że elektrony zostały wyrzucone z jego atomów, który może utrzymać pole magnetyczne, co może rozwiać domysły.

Fizycy przeanalizowali to przypuszczenie Symulacja czarnej dziury otoczonej plazmą Z pomocą superkomputera. wschód badanie Odkrył, że nawet jeśli czarne dziury zachowują pola magnetyczne, nie ma dla nich innej teorii, a teoria Einsteina pozostaje prawdziwa.

„Iracjonalne przypuszczenie jest kamieniem węgielnym ogólnej teorii względności. Jeśli czarna dziura ma długotrwałe pole magnetyczne, to hipoteza bezwłosa zostaje naruszona. Na szczęście fizyka plazmy znalazła rozwiązanie, które uratowało bezwłose przypuszczenie” – wyjaśnia Bart Riberda, współautor badań. autor i badacz w Center for Science and Technology.Computational Astrophysics (CCA) w Flatiron Institute w Nowym Jorku.

READ  Epidemia Covid-19 odradza się w Europie z 239 000 infekcji dziennie

Symulacje pokazują, że linie pola magnetycznego wokół czarnej dziury szybko pękają i łączą się ponownie, tworząc kieszenie plazmy, które wystrzeliwują w przestrzeń lub wpadają w szczęki czarnej dziury. Według naukowców proces ten szybko wyczerpuje pole magnetyczne i może wyjaśnić rozbłyski obserwowane w pobliżu supermasywnych czarnych dziur.

„Teoretycy nie zastanawiali się nad tym, ponieważ zwykle umieszczają swoje czarne dziury w próżni. Ale w rzeczywistości często występuje plazma i plazma może podtrzymywać i generować pola magnetyczne. To powinno pasować do bezwłosych przypuszczeń”. .

„Całkowite zaskoczenie”: odkryj, że czarne dziury wywierają ujemne ciśnienie na zewnątrz

Ale tym, co naprawdę uratowało bezwłosą teorię, było to, że naukowcy odkryli, że proces ten zmniejszał pole magnetyczne przy 10% prędkości światła, aż do całkowitego zniknięcia.

„Szybkie ponowne połączenie uratowało bezwłose domysły” – podsumował Riberda.