20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sanitas i Bupa kupują szpital w Polsce

Sanitas i Bupa kupują szpital w Polsce

Dzięki przejęciu ma piętnaście sieci.

Bupa poprzez Sanitas pozyskała szpital w Polsce, który ma już sieć piętnastu placówek.

Przejęcie Wrocław Orthos Hospital Bupa zapewnia 53 łóżka, z możliwością rozbudowy do ponad 90. Kadra licząca ponad 230 pracowników, tj

Bupa poprzez Sanitas pozyskała szpital w Polsce, który ma już w kraju sieć piętnastu placówek.

Przejęcie Wrocław Orthos Hospital Bupa zapewnia 53 łóżka, z możliwością rozbudowy do ponad 90. Personel ponad 230 pracowników, w tym ponad 100 lekarzy.

Nowy szpital znajduje się we Wrocławiu, który liczy 1,3 miliona mieszkańców i jest jednym z pięciu głównych miast w kraju, w którym Sanitas prowadzi działalność dla swojej spółki-matki, brytyjskiej Bupy. Operacja została przeprowadzona przez spółkę zależną Grupy Luxmet.

Dzięki tej akwizycji Bupa „wzmacnia swoją obecność na Dolnym Śląsku i w kraju, gdzie w czerwcu 2021 roku nabyła Szwajcarskie Centrum Szpitalne na Pomorzu” – zaznaczają w spółce.

„Ta operacja to kolejny krok na ścieżce Bupa do rozszerzenia własnej opieki zdrowotnej w Polsce”, mówi Inaki Peralta, CEO Sanitas i Bupa Europe & Latin America, która obejmuje działalność grupy w Polsce.

„W ciągu ostatnich dwóch lat przejęliśmy dwa centra szpitalne w kraju Europy Środkowej i jesteśmy przekonani, że potencjał wzrostu LuxMed pozwoli nam nadal zwiększać naszą obecność w tym kraju” – dodał.

Z Sanitas podkreślają, że LuxMed to lider prywatnych usług medycznych w Polsce, działający od ponad 30 lat, a od 2013 roku jest częścią Bupa. Specjalista ds. zdrowia zapewnia kompleksową opiekę swoim klientom w Polsce, obejmując opiekę ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, stomatologiczną, psychologiczną i szpitalną.

Bupa Polska ma ponad 2,5 miliona pacjentów, posiada sieć ponad 270 centrów medycznych, 15 szpitali i ponad 3000 zrzeszonych klinik. Jej siła robocza w tym kraju obejmuje ponad 23 000 pracowników, z czego 8 000 to lekarze.

READ  Ambuknani ponownie na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów