22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Samsung Galaxy S24 otrzyma aktualizacje przez 7 lat

Samsung Galaxy S24 otrzyma aktualizacje przez 7 lat

Już tylko kilka dni dzieli nas od nowej prezentacji Galaxy S24 Pomimo ciągłych przecieków SAMSUNG Jej nowe flagowce chcą robić furorę. Aby to osiągnąć, Koreańczycy z południa chcą wymusić radykalną zmianę swojej strategii modernizacji oprogramowania.

Jak wiadomo w ostatnich dniach przez Adresy Androidaktóra uzyskała dostęp do materiałów promocyjnych nowej linii smartfonów Samsung Zapewnimy 7 lat aktualizacji oprogramowania Do Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra. Jeśli zostanie potwierdzona, będzie to decyzja, która zostanie bardzo przyjęta przez opinię publiczną.

Jeśli azjatycka firma faktycznie przyjmie tę inicjatywę, użytkownicy jej nowych telefonów otrzymają nowe wersje systemu Android Do 2031 roku. Będzie to oznaczać bardzo znaczący skok w porównaniu do poprzednich modeli, gdzie wsparcie dla nowych wersji systemu operacyjnego zwykle nie trwało dłużej niż 4 cykle.

Galaxy S23, który wystartował z Androidem 13, a otrzymał już Androida 14, zostanie zaktualizowany do Androida 17, który zostanie wydany w 2026 roku i będzie otrzymywał poprawki bezpieczeństwa do 2027 roku. Wraz z Galaxy S24 Samsung zdecyduje się znacząco rozszerzyć oprogramowanie wsparcie, aby użytkownicy otrzymywali funkcjonalności I nowe funkcje na dłużej.

Jeśli uda się to osiągnąć, Samsung w końcu to zrobi Apple nadrobi zaległości Po tej stronie. Pamiętajmy, że w zależności od modelu Apple oferuje nowe wersje iOS dla iPhone'ów w wieku od 6 do 8 lat.

Samsung będzie dostarczał Galaxy S24 aktualizacje Androida przez 7 lat

Samsunga Galaxy S24 Ultra

Oczywiście Samsung nie będzie pierwszą firmą, która zaoferuje 7-letnie aktualizacje Androida na swoich urządzeniach. W rzeczywistości Google otworzył tę ścieżkę dzięki Pixel 8 i Pixel 8 Pro. Ale koreańska marka ma znacznie większy zasięg dla swoich urządzeń, więc globalny wpływ tej nowej strategii będzie znacznie głębszy.

Nie wiadomo, czy zamiarem Samsunga jest utrzymanie tej funkcji wyłącznie w Galaxy S24 – i jego następcach – czy też planuje wprowadzić ją także do reszty swojego katalogu. Jest jednak oczywiste, że rozszerzone wsparcie dla oprogramowania prawdopodobnie sprawiłoby, że smartfony tej firmy byłyby bardziej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców.

READ  Funkcje i pierwszy wyciek „renderującego” obrazu

Nie byłoby zatem zaskoczeniem, gdyby ten model 7-letnich aktualizacji pojawił się w przyszłych składanych produktach z linii Z Fold i Z Flip. Od tego czasu został on wdrożony w telefonach komórkowych średniej klasy. Będziemy jednak musieli poczekać i zobaczyć, czy rzeczywiście tak się stanie.

Galaxy S24 nie tylko będzie obsługiwał nowe wersje systemu operacyjnego Android do 2031 roku, ale zamierzeniem Samsunga jest udostępnienie im dużej liczby narzędzi bazujących na sztucznej inteligencji, Chociaż przyniesie to dobre i złe wieści. Najlepsze funkcje będą dostępne za darmo, ale tylko do 2025 roku. Od tego momentu użytkownicy będą musieli płacić abonament, aby móc dalej z niego korzystać.

Samsungi Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra Zostanie on zaprezentowany w środę, 17 stycznia. Koreańska marka zorganizuje wydarzenie w SAP Center w San Jose w Kalifornii. Rozpocznie się o 19:00 czasu hiszpańskiego; Oznacza to 15:00 w Argentynie i 12:00 w Meksyku.

Otrzymuj nasz newsletter każdego ranka. Przewodnik pomagający zrozumieć, co jest ważne w kontekście technologii, nauki i kultury cyfrowej.

On traktuje…

gotowy! Jesteś już zapisany

Wystąpił błąd. Odśwież stronę i spróbuj ponownie

Również w hipertekście: