24 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja odpowiada Ukrainie deszczem dronów

Rosja odpowiada Ukrainie deszczem dronów

Dzień po rozbiórce Drony nad Kremlem Rosja wystrzeliła 24 drony na Kijów W stolicy Ukrainy siły obronne przechwyciły 18 z nich.

Około godziny 20:00 w Kijowie, stolicy Ukrainy, odnotowano różne eksplozje. (czas lokalny) W ten czwartek Według kilku użytkowników za pośrednictwem Telegramu, a także niektórych korespondentów medialnych, Wśród nich Agence France-Presse, Gdzie reporter zobaczył drona, którego siły ukraińskie próbowały zestrzelić.

Najeźdźcy zestrzelili aż 24 drony szturmowe Shahed-136/131. Ukraina poinformowała w Telegramie, że Siły Powietrzne Ukrainy we współpracy z innymi jednostkami obrony powietrznej zestrzeliły 18 dronów szturmowych.

W Kijowie Siergiej Popko, szef departamentu wojskowego miasta, wyjaśnił zdjęcie.

„Siły obrony powietrznej zniszczyły nad Kijowem wszystkie wrogie rakiety i drony” – dodał.

Urzędnik potwierdził, że tak Jak dotąd trzecia próba ataku na stolicę w tym miesiącu.

Nasze miasto nie widziało tak poważnych ataków od początku tego roku”.

W następstwie tych doniesień stolica Ukrainy jest w stanie gotowości od ponad trzech godzin.

W wyniku zestrzelenia nieprzyjacielskich obiektów powietrznych w dzielnicach Szewczenkowa, Peczerskiego i Podolskiego stolicy gruzy spadły na kilka ulic wokół około dziesięciu budynków.

Jest dostarczany z rozszerzeniem Reakcja Rosji po zestrzeleniu dwóch dronów nad Kremlem w środę przeszłość.

w tym incydencie, Rosja oskarżyła Ukrainę o próbę zamachu na prezydenta Władimira Putina. I obiecała surową odpowiedź.

Wczoraj rosyjska telewizja publiczna pokazała prezydenta Władimira Putina podczas spotkania biznesowego na Kremlu, w pierwszym wystąpieniu władcy od czasu rzekomego ataku.

Na tych niedatowanych zdjęciach prezydent Rosji spotyka się z ministrem rozwoju gospodarczego. Maksym Reszetnikow.

rzecznik prezydenta Rosji, Dmitrij PieskowWcześniej informowano, że Putin będzie operował z Kremla w czwartek.

Rosja oskarżyła wczoraj Stany Zjednoczone o to, że stoją za atakiem.

Wysiłki Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, by zrzec się jakiejkolwiek odpowiedzialności, są całkowicie absurdalne. „Decyzje w sprawie tego typu ataków nie są podejmowane na Ukrainie, ale w Stanach Zjednoczonych” – powiedział dziennikarzom Pieskow.

READ  Mężczyzna udaje modela, aby ukraść biżuterię

Polecamy: Rosja oskarża Stany Zjednoczone o podżeganie Ukrainy do ataku na drony przed Kremlem

Według Kiev Independent ukraińskie siły powietrzne oświadczyły, że już pracują nad sytuacją. Administracja wojskowa w Kijowie poinformowała, że ​​aktywuje obronę powietrzną i atakuje cele na niebie nad stolicą. Administracja apeluje do mieszkańców o pozostanie w schroniskach w związku z zagrożeniem atakami.

Naoczny świadek powiedział, że dron rozbił się w okolicy stadionu piłkarskiego Dynamo Kijów. I nad brzegiem Dniepru na obrzeżach centrum miasta. Strzały i eksplozje trwały około 20 minut.

Bombardowanie stolicy Ukrainy miało być odpowiedzią na atak drona na Kreml, Siedziba rosyjskiego rządu w celu zamachu na prezydenta Władimira Putina. W odpowiedzi były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwał w środę do „fizycznego usunięcia” prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

On Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby potwierdził to Zjednoczone państwo On nie ma nic wspólnego z wypadkiem.

Ponadto odrzucił oskarżenia Rosji dotyczące rzekomej roli Białego Domu w tym, co Moskwa określa jako „próbę zamachu na rosyjskiego prezydenta Władimira Putina”.

Mogę zagwarantować, że Stany Zjednoczone nie były w to zamieszane. „Nie mamy z tym nic wspólnego” – powiedział Kirby MSNBC.

chwila, Rząd Wenezueli, zagorzały sojusznik Rosji, potępił rzekomy atak.

W oświadczeniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych Wenezueli odnotowano, że prezydent Nicolás Maduro „wyraża całkowite potępienie, z pewną dozą frustracji, próby zamachu na prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina”.

Ponadto wczoraj dron został zestrzelony w pobliżu rosyjskiej bazy lotniczej Sewastopol na ukraińskim Krymie.

„Kolejny atak na Sewastopol” – powiedział gubernator tego miasta, w którym stacjonuje rosyjska Flota Czarnomorska, Michaił Razwozajew.

9 maja Rosja świętuje pokonanie nazistowskich Niemiec przez Związek Radziecki w II wojnie światowej, wydarzenie obchodzone pod rządami Putina.

Z informacji z AFP i Reuters

Sprawdź tutaj najnowsze wiadomości

READ  Spierzchnięte usta: w ten sposób możesz przygotować bardzo skuteczny domowy balsam na przeziębienie

* Dr

* mkam