24 marca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rok 2023 „wygląda źle” dla stawek w Meksyku; Przewidują „recesję” do 2024 r. – El Financiero

Skonsultowano się z konsensusem analityków Bank Meksyku (Banxico) oczekiwać standardowe oprocentowanie Odnotuje jeszcze dwa wzrosty o 25 punktów bazowych, osiągając poziom 11,5 procent na koniec drugiego kwartału i pozostanie na tym poziomie do końca roku.

Prognozy wskazują Średni Rok 2023 zakończy się na tym samym poziomie, co oznacza rewizję w górę o 100 punktów bazowych, w stosunku do wcześniejszych prognoz, które wskazywały na stopę 10,5 proc.

Według Badanie oczekiwań specjalistów w dziedzinie ekonomii sektora prywatnegobędzie do 2024 r., kiedy cykl obniżek stóp procentowychOczekuje się zatem, że w pierwszym kwartale spadnie do 10,5 proc., a na koniec roku wyniesie 8,63 proc.

Luis Adrian Muniz, wiceprezes ds. analiz ekonomicznych w Vector, zwrócił na to uwagę po tym ostatnim Zaskakująca decyzja Banxico Zmienili swój bazowy scenariusz na maksymalny kurs restrykcyjny i wynosi on teraz 11,5 proc.


oszacował, że Rosnące ceny Wystąpi on w pierwszej połowie roku i długo utrzyma się na wysokim poziomie. „Nie możemy tego wykluczyć Średni Może osiągnąć poziom 11,75 proc., a wszystko będzie zależało od tego, jak wypadną dane (inflacja) w lutym i marcu.”

Muñiz zauważył, że cięcia są w toku Stopa finansowania Zacznie się pod koniec tego roku i na początku 2024, o ile „12-miesięczna prognoza inflacji spadnie o około 50 punktów bazowych, prognozy indeksu cen Zmniejszenia i trzeci element, czyli to Rezerwa Federalna Nie podnoś stopy procentowej”.

Potwierdziła to Pamela Diaz-Lupé, ekonomistka BNP Paribas w Meksyku Przewiduj ostateczną stopę procentową Banku Meksyku 11,50 procent, z dwoma podwyżkami po 25 punktów bazowych w przyszłych spotkaniach. „Po ostatnim oświadczeniu dotyczącym polityki pieniężnej skorygowaliśmy nasze oczekiwania, ponieważ zmieniły się dla nas reguły gry”.

Specjalista stwierdził, że w celu uzyskania dostępu ostateczna stawka Trzeba przeanalizować zachowanie Fed, a z drugiej strony trend inflacyjny zaczyna się zbliżać względem szacunku Banku Meksyku.

READ  Lotería Nacional México: Ganadores, Resultados y Premios del Sorteo Superior 2696 | Lutinal | Sparkle | El número ganador de la lotería nacional | Gobierno de México | MX | CDMX | Estados Unidos México

A kiedyś to dodał opłata stacyjnaOn Bank centralny zatrzymam twoje oprocentowanie W tym roku i cykl dostosowań w dół rozpocznie się do 2024 r.

ze swojej strony, Joela VirginaDyrektor ds. strategii Latama w TD Securities stwierdził, że spodziewa się wzrostu ceny tylko o 25 punktów bazowych, pozostawiając ją na poziomie 11,25 procent. „To zależy od podanych przez niego wskazówek dotyczących przyszłości”. banksyk Na ich spotkaniu w lutym, kto będzie koordynował Rosnące tempo„.

Zapowiedział, że na kolejnym posiedzeniu w marcu” Zarząd Wyśle wiadomość, że kolejne przyrosty będą oparte na danych i to w tej chwili warunki pieniężne zgadzać się z Inflacja spadaTak więc w scenariuszu bazowym nie byłoby kolejnej podwyżki o 25 punktów bazowych”.

Panna to ostrzegała Obniżki stóp procentowych Do grudnia tego roku”, więc musi istnieć sprzężenie dwuczynnikowe, jeden Spadkowy trend inflacji w kierunku poziomów inflacja ekonomiczna 5 procent i jeden Spowolnienie gospodarcze lub recesjaabyśmy mieli na to dowód Gospodarka Rośnie o około 1 procent”.

Pesymizm inflacyjny

Analitycy, z którymi się konsultowano, ponownie podnieśli swoje szacunki Inflacja pierwotna i bazowa.

Spodziewali się tego indeks cen konsumpcyjnych zakończyła ten rok na poziomie 5,28 proc., co jest wynikiem wyższym niż oczekiwane przed miesiącem 5,18 proc. Do 2024 r. pozostanie w dużej mierze niezmieniony i wzrośnie do 4,07 proc. z 4,0 proc.

W tym samym sensie, Oczekiwania dotyczące inflacji bazowej Wzrósł z 5,20 proc. w ostatnim sondażu do 5,40 proc. w tym roku i z 4,0 do 4,04 w 2024 roku.

Podobnie zauważono, że ankietowani profesjonaliści spodziewają się, że peso pozostanie mocne i zakończy rok na poziomie 19,80 peso za sztukę, w porównaniu z 20,20 peso za jednostkę w poprzednim badaniu.

Jeśli chodzi o prognozy wzrostu gospodarczegoz 0,98 do 1,2% do 2023 r. i pozostanie na poziomie 1,85% do 2024 r.

READ  Twitter zawiesza konta rozpowszechniane jako Elon Musk

On Czynnik sędziego Nadal jest identyfikowany jako główna przeszkoda Wzrost gospodarczy Meksykuale obecnie otrzymuje 46 proc. odpowiedzi (o 5 punktów procentowych więcej niż w poprzednim miesiącu).

wzrost występuje w czynniki ogólnej niepewności Oparte na wewnętrzna niepewność politycznaktórzy łącznie uzyskali 30 procent odpowiedzi.