18 października, 2024

Reprezentacja Hiszpanii do lat 22 mężczyzn w debiucie w meczu z Polską na #EuroVolleyU22M.

#EuroVolleyU22M | Debiut Hiszpanii porażka w Groningen

Reprezentacja mężczyzn U22 upadła w swoim pierwszym meczu w Groningen. Podopieczni Ricardo Maldonado przegrali z potężną Polską 3:0 (23-25/23-25/20-25). Mimo przewagi Polski, Hiszpania nie ułatwiła rywalom i od początku do końca walczyli w każdym punkcie. Podkreśl pracę Carlosa Nievesa, najwyższy wynik drużyny narodowej w turnieju.

Mini Red Lynx rozpoczął swoją pierwszą bitwę w Holandii z nerwami na krawędzi. Polska zaczęła dominować na tablicy wyników, a napięcie pomiędzy obiema drużynami było wyczuwalne w atmosferze. Pablo Perez i Luc Belda naciskali z linii serwisowej, a Jaime Arjons szukał kreatywnej i skutecznej gry, która dodałaby pewności jego drużynie, gdy zaczęła ona wygrywać z rywalem. W siatce Astin Mimoun i Alejandro Ribas byli nie do zdobycia, a Hiszpania była w stanie utrzymać prowadzenie na tablicy wyników (16-15). Polska stawiała opór atakom reprezentacji, ale zdołała w porę odpowiedzieć. Naciskając z linii serwisowej i mając trzy asy w najbardziej decydującym momencie seta, Polki zamknęły seta 25:23 na swoją korzyść.

Hiszpania bez zmian na początku drugiego seta poszła bardzo blisko pod wodzą Dariusa Luksa, który po raz kolejny przejął prowadzenie od początku meczu. Mini Red Lynx nie poddał się wcześnie i zdołał zdobyć bramkę. Ani wyczucie czasu Ricardo Maldonado, ani punkty Carlosa Nievesa nie wystarczyły, aby zatrzymać dynamikę wzrostów Polski. Obaj rywale zaliczyli zapierający dech w piersiach, emocjonujący i głośny finisz, który ostatecznie zakończył się wynikiem 25-23 na korzyść Polaków.

Ricardo Maldonado zdecydował się zaproponować niezmieniony trzeci set, ufając swojej wyjściowej siódemce. Hiszpania musi wygrać trzeciego seta, aby utrzymać się w turnieju. Nieustępliwa Polska, szczególnie silna w grze, podwyższyła na tablicy wyników 2:0, budując na początku seta pięciopunktową przewagę. Odbicie, które udało im się utrzymać aż do ostatnich chwil, gdy ich przeciwnik Titus Nović doprowadził do stanu 25-20 i przekonującego wyniku 3:0 z Hiszpanią.

READ  Rada Europy: Węgry wspierają Polskę w konflikcie z Unią Europejską | Międzynarodowy

Więcej jutro w Groningen. O 19:30 Hiszpania zmierzy się z Holandią. Konflikt między Hiszpanami i Holendrami można zobaczyć pod następującym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=qdsBsWud1u8