22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Blue Armada Robotics nabywa REAV-60 USV do zdalnego monitorowania morskich farm wiatrowych w Polsce

Blue Armada Robotics nabywa REAV-60 USV do zdalnego monitorowania morskich farm wiatrowych w Polsce

Firma Robotyka Niebieskiej Armady, Specjalizuje się w pozyskiwaniu danych morskich i kategorii energii odnawialnej morze, Zakupiono model bezzałogowego pojazdu nawodnego REV-60 Stworzony przez Brytyjczyków HydroSurv. Zdaniem polskiej spółki celem tego strategicznego posunięcia jest „zdobycie rynku gromadzenia danych morskich. Łyse Morze oraz wykorzystanie możliwości wynikających z ekspansji międzynarodowej i sieci klastrów strategicznych Sojusz Łaby Wewnątrz Ameryka północna I Azja”.

Umowa podpisana pomiędzy obiema firmami przewiduje zakup kolejnych statków w przyszłym roku. Platformy te będą wykorzystywane w usługach teledetekcyjnych dla morskich farm wiatrowych Polska Pozwoli także Blue Armada zademonstrować swoje możliwości w zakresie inspekcji przed i po zakończeniu budowy oraz rotacji i monitorowania na żądanie aktywów wraz z kompleksową kontrolą bilansu obiektów, takich jak fundamenty, monopale, pomosty, matryce i kable pomiędzy przesyłki.

Postępy w robotyce i usługach danych na Morzu Bałtyckim

On REV-60 Jest skonfigurowany jako hybrydowy USV zasilany akumulatorowo, o długości 6 metrów i kilkudniowej autonomii. Ponadto statek wyróżnia się modułową budową, która pozwala na integrację wyposażenia wewnętrznego, w tym szerokiej gamy ładunków i systemów. ROV (pojazd zdalnie sterowany) Badanie.

Firma Blue Armada Robotics wybrała pierwszy w swojej flocie bezzałogowy pojazd nawodny Arctos 1, Oznacza „niedźwiedź” po łacinie. Firma twierdzi, że system umożliwi transmisję w czasie rzeczywistym danych z sonaru wielowiązkowego bezpośrednio do właścicieli aktywów i innych dostawców Tier 1 w kraju i za granicą. Prezentowane przez HydroSurv REV-60 do Polski przez cały ten miesiąc, z myślą o kampanii demonstracyjnej w regionie Morza Bałtyckiego jeszcze w tym roku. Partnerstwo to stanowi ważny krok naprzód w dziedzinie robotyki morskiej i usług danych w regionie, z drugiej strony obiecując większą wydajność i zrównoważony rozwój branży. Nadbrzeżny.

Cyfrowe połączenie wzajemne możliwe dzięki technologii bezzałogowej

Po wzięciu udziału w demonstracji podczas wydarzenia firma Blue Armada Robotics podjęła decyzję o włączeniu platformy brytyjskiej firmy do swojej floty. Biznes Morski 2023. „Poszedłem do Ocean Business, aby znaleźć USV odpowiadający naszym konkretnym potrzebom, ale po wyjściu z salonu i nie otrzymaniu dokładnie tego, czego szukałem, REV-60 W wodzie własność osoby trzeciej. Musiałem bawić się w kotka i myszkę, żeby dowiedzieć się, kto to zbudował, i na szczęście trafiłem Dawid Hull– wyjaśnił współzałożyciel polskiej firmy, Michaela Ladakhsa.

READ  Pave Jurassic otwiera Mistrzostwa Polski 2021 z FINA A 50 FREE

„Jako operator floty bezzałogowej naszym celem jest pozyskiwanie i sprzedaż danych w formie usługi (DoS) umożliwiającej łączność cyfrową i trwałość aktywów na morzu, a aby to osiągnąć, rozwijamy własne, autorskie technologie i współpracujemy z najlepszymi producentami na świecie. rynek. , tworząc najlepszy ekosystem w robotyce morskiej” – powiedział dyrektor zarządzający Blue Armada.

W HydroSurv firma Hull podkreśliła, że ​​strategia wdrożenia specjalisty ds. gromadzenia danych jest „naprawdę imponująca i umożliwiła nawiązanie partnerstwa, które podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w zapewnianie zdalnych rozwiązań operacyjnych do gromadzenia danych w sektorach związanych z energią”. Morze”.