22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Altessa pozyskała w Polsce kontrakt na budowę nowego odcinka autostrady o wartości ponad 153 mln euro.

Altessa pozyskała w Polsce kontrakt na budowę nowego odcinka autostrady o wartości ponad 153 mln euro.

Jak podała spółka w oświadczeniu, Aldesa otrzymała kontrakt na budowę nowego odcinka autostrady S17 o wartości ponad 153 mln euro.

W szczególności oferta złożona przez konsorcjum w składzie Aldesa Construcciones Polska Sp. z oo Aldesa Construcciones została uznana za najkorzystniejszą spośród jedenastu ofert Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Tym samym, zdaniem spółki, Altesa podejmie się zaprojektowania i budowy 16,6-kilometrowego odcinka pomiędzy miastami Piaski i Łobienik, położonego w południowo-wschodniej części słowiańskiego kraju.

Wymiana trzech dróg
Nowa trasa będzie przebiegać wzdłuż dotychczasowej drogi krajowej nr 17 od skrzyżowania Białystok Wschód, które zostanie przebudowane w celu połączenia S12 z S12 na wysokości Białegostoku-Torohuska. Dodatkowo zostaną zrealizowane trzy węzły drogowe w Piaskach Południu, Fajsławicach i Łopienniku.

Instalacja systemu zarządzania ruchem, budowa infrastruktury odwadniającej oraz montaż urządzeń oświetleniowych i ochrony środowiska – takich jak ekrany akustyczne i przejścia dla zwierząt – to tylko niektóre z prac objętych umową.

W tym kontekście, dla firmy z ponad 50-letnim doświadczeniem w sektorze infrastruktury na całym świecie, nagroda ta potwierdza „jej wiodącą pozycję” w Polsce.

Należy pamiętać, że dokładnie w lipcu 2023 roku spółka podpisała największy kontrakt w swojej historii: rozbudowę kompleksu petrochemicznego Olefins dla Arlan za 442,6 mln euro. Spółka jest także wykonawcą autostrad S19, S6 i S7 w kraju środkowoeuropejskim.

READ  Zespół C கோrdoba widzi Polskę