2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Radykalne rządy Polski i Węgier bojkotują zakupy zboża z Ukrainy na korzyść swoich wiejskich wyborców.

Polska Jest to najgłośniej popierający kraj w UE Ukraina. Po przeciwnej stronie, WęgryBardzo blisko Rosja. Wojna na Ukrainie rozdzieliła liberalną parę, ale obie ponownie łączą ręce, by bronić interesów swoich ultra-nacjonalistycznych wyborców. Te dwa kraje, a następnie Słowacja, zawetowały wejście ukraińskiego zboża, rozpętając gniew wielu europejskich partnerów i doprowadzając Brukselę, rynek wewnętrzny, europejską politykę handlową i jedność UE do zastoju.

Obszary wiejskie to niekwestionowane bastiony głosów dla węgierskiego Fideszu i polskiego Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Madziarski premier Wiktor Orban, Dodaje 12 lat do stanowiska. W wyborach parlamentarnych w 2014 i 2018 r. społeczności liczące do 5 tys. mieszkańców poparły Fidesz z dużą przewagą od 52% do 70%. W dużych miastach nie przekracza 50%, przypomina raport Democracy Balkan Insight. Lokalne media podały, że w poprzednich wyborach partia Orbána wygrała regiony nieprzemysłowe.

Tereny uboższe i tereny rolnicze z dużymi polami pszenicy, kukurydzy czy słonecznika są podatnym gruntem dla wyborców Orbana. W poprzednich wyborach lider ultranacjonalistów skupiał się na swoim programie wyborczym Wsparcie dla drobnych rolników i farmerów W poprzednich wyborach wielcy oligarchowie traktowali priorytetowo otaczanie się poparciem na wysokich stanowiskach.

Te skandale ultranacjonalistycznej władzy wykonawczej sprawiły, że Węgry stały się pierwszym krajem europejskim, którego finanse zostały zamrożone w ramach mechanizmu ochronnego. Praworządność. W ubiegłym roku Bruksela zamroziła 7,5 miliarda środków w kluczowych pozycjach integracyjnych dla tego wschodniego kraju. W 2019 r. UE przeznaczyła ponad 60 mld euro na subsydia dla rolnictwa, ale wiele z tych środków trafiło w ręce oligarchów i właścicieli ziemskich w wątpliwych transakcjach w krajach takich jak Węgry.

W tej sytuacji ciągłych konfliktów między Brukselą a ultranacjonalistycznymi politykami Węgry pierwszeOrbana Bezdomni, geje czy imigranci są obwiniani Stał się standardowym refrenem Zachodu w odpowiedzi na wojnę na Ukrainie. Publicznie iw obecności swoich wyborców krytykował europejskie sankcje nałożone na Rosję czy politykę integracyjną NATO, ale prywatnie i za zamkniętymi drzwiami aprobował dziesięć z czternastu unijnych sankcji wobec Moskwy. Miesiące wojny. Węgierski prezydent przedstawił się swoim wyborcom jako jedyny przywódca mianowany przez Brukselę, który stawia na pierwszym miejscu interesy narodowe, obwiniając bezprecedensowe ceny energii, paliw czy żywności. I była to struktura, która łączyła polskie weto ukraińskiego zboża.

READ  Przyszła spółka cyfrowej firmy konsultingowej startuje w Polsce

W polskiej sytuacji widać wiele podobieństw, ale i dużych różnic. Warszawa jest Wielkie europejskie Bałkany przeciwko Rosji. W jednej z nielicznych stolic, które zgodziły się wysłać myśliwce do Kijowa. I jest to kraj, w którym społeczeństwo wywiera największą presję, by udzielić większego poparcia Zełenskiemu i surowszych wyroków dla Putina. Ale PiS to także rząd, który w dużym stopniu zależy od wiejskich głosów. Kolejne wybory już tej jesieni, a partia skrajnie konserwatywna – sojusznikiem Wok Na Eurocamara – po raz trzeci zagraliśmy na wsi.

Polska Jest to drugi kraj UE z największą liczbą rolników, tylko za Rumunią. 40% Polaków mieszka na wsi. Wybory zaczynają się w tym momencie, gdy poparcie PiS dla Ukrainy znalazło się w impasie.

Jeden z wielu kroków podjętych przez Brukselę, aby pomóc Ukrainie finansowo w ramach Wojna z Rosją Zniesienie kwot i podatków na ich produkty rolne. Tak zwany Spichlerz Europy, ponad 31 milionów ton zboża dzięki mostom lądowym stworzonym przez Europejczyków. Większość z nich przybyła do krajów przygranicznych, zalewając ich rynki, dusząc rolników i obniżając ceny. Po tygodniach protestów lokalnych rolników i ranczerów polski rząd zakazał wwozu tych produktów. Bruksela przygotowuje się do tego rozkazu Pakiet pomocowy o wartości 100 mln euro Aby uspokoić umysły takich krajów jak Polska, Węgry, Słowacja, Rumunia i Bułgaria.

Dyskomfort w innych stolicach

Manewr weta został potępiony w wielu państwach członkowskich. The Komisja Europejska Przygotować środki nadzwyczajne w celu zapewnienia dostępu do produktów rolnych do danych krajów, ale nie pozostawać w nich. Innymi słowy, mogą podróżować do innych krajów europejskich i innych części świata. Afryka i Bliski Wschód są w pełni świadome niedoborów zboża na Ukrainie.

Administrator społeczności oferuje zabezpieczenie umożliwiające pięciu krajom zakazanie importu ukraińskiej kukurydzy lub słonecznika. I otwiera A Wyjątkowo niebezpieczna przesłanka Polityka handlowa, konkurencja europejska i rynek wewnętrzny. Bruksela próbowała zawrzeć układy z dotkniętymi krajami, ale niektóre stolice, takie jak Budapeszt, chcą pójść dalej i rozszerzyć parasol na inne produkty spożywcze.

READ  Huawei dostarczy technologię do hybrydowej elektrowni odnawialnej w Polsce

W celu dojścia do spotkania 27 ministrów rolnictwa spotkało się dziś w Luksemburgu we wtorek. Podczas spotkania nie przyjęto żadnej konkretnej decyzji ani porozumienia, ale ze strony obecnej prezydencji szwedzkiej wyłonił się jasny komunikat: „Ukraina jest w stanie wojny z powodu konsekwencji rosyjskiej inwazji. Należy się tym zająć. Stawiać czoła trudnościom z jednością i nie narażać jedności Z naszymi sąsiadami”. Komisja zapewnia, że ​​porozumienie jest bliskie, ale czas ucieka. Ostateczny termin osiągnięcia porozumienia to 5 maja.

Wartość importu ukraińskiego zboża w pięciu dotkniętych krajach W czasie wojny wzrosła z 7 miliardów do 13 tysięcy. Wspólną cechą tej nominacji jest zrozumienie złożonej sytuacji, w jakiej znajduje się ta dziedzina w Polsce i na Węgrzech, ale także ogólna złość na sposób załatwiania sprawy.

„Finlandia rozumie problem w krajach przygranicznych i na rynku rolnym. Ale te jednostronne działania mogą podważyć jedność UE we wspieraniu Ukrainy. Wzmacniają rosyjską narrację wojenną. Trzeba znaleźć inne rozwiązania” – powiedział. Minister rolnictwa Finlandii obiecał. Antti Kurvinen, „Rozumiemy wasze obawy, ale nie tędy droga (…) Nie jest zbyt racjonalne, aby jedną ręką pomagać Ukrainie, a drugą blokować jej eksport i podkreślać złą sytuację finansową” – powiedział po przybyciu na rada. Krytykowany.

W tym samym stylu pokazany jest język łotewski Digis Smiths, który sklasyfikował te weta jako „niedopuszczalne”. „Jest problem z cenami, ale nie tylko oni, nie tylko niektórzy, potrzebują europejskiego rozwiązania zapewniającego równość” – zadrwił.