2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Putin podpisuje dekrety uznające niepodległość dwóch ukraińskich obwodów na kilka godzin przed ceremonią przyłączenia czterech obwodów do Rosji

  • Redakcja
  • BBC News World

Źródło obrazu, Agencja Ochrony Środowiska

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekrety uznające niepodległość ukraińskich regionów Chersoniu i Zaporoża, które znalazły się pod rosyjską kontrolą w wyniku inwazji, która rozpoczęła się w lutym.

Podpisanie to następuje na kilka godzin przed oficjalnymi obchodami aneksji tych dwóch regionów i separatystycznych regionów wschodnich do Rosji Donieck i ŁugańskA który Putin uznał swoją niepodległość na początku wojny.

W czterech regionach w ostatnich dniach odbyły się referenda, które Ukraina i Zachód potępiły jako „farsę”. Do czterech milionów ludzi zostało zaproszonych do głosowania w tych rozdartych wojną regionach, które stanowią około 15% terytorium Ukrainy.

Jeśli Rosja anektuje cztery regiony, których Moskwa nie w pełni kontroluje, Może zabrać wojnę na nowy i bardziej niebezpieczny poziomMoskwa określiła każdą próbę odebrania ich przez Ukrainę jako atak na jej terytorium.