2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przepływ rosyjskiego gazu ziemnego do Niemiec przez Polskę został zawieszony, według danych niemieckiego operatora

Przepływ rosyjskiego gazu ziemnego do Niemiec przez Polskę gazociągiem Jamał-Europa Zawieszony w tę sobotęWedług danych niemieckiego operatora rosyjska firma Gazprom obiecuje zaspokoić potrzeby europejskich klientów.

Rosja przesyła gaz do Europy Zachodniej różnymi szlakami, w tym przez Białoruś i Polskę, gazociągiem Jamał-Europa. Roczna wydajność wynosi do 33 000 milionów metrów sześciennych.

To może Cię zainteresować: Rosja użyje gazu jako broni w europejskim kryzysie energetycznym: konsultant Fiden

Według danych niemieckiego operatora Gascade wycieki w punkcie pomiarowym Malno po niemieckiej stronie polskiej granicy zostały zatrzymane wczesnym rankiem w sobotę.

Rosyjska firma gazowa Cosprom poinformowała, że ​​jest kontrolowana przez państwo Wymagania klientów są spełnione w Europie. Dodał, że wahania popytu na rosyjski gaz zależą od „rzeczywistych potrzeb” nabywców.

To może Cię zainteresować: Ze względu na wzrost cen gazu można zachęcać do wykorzystywania ropy do produkcji energii

Rzecznik PGNiG, kontrolowanej przez państwo polskiej spółki gazowniczej, zauważył, że przepływy ze wschodu były znacznie mniejsze niż zwykle, ale Polska nadal otrzymuje należność za swoją umowę.

Przepływy eksportowe rosyjskiego gazu są ściśle monitorowane Ceny gazu wzrosły w Europie Wśród ożywienia gospodarczego i niskich zapasów.

Gazprom został oskarżony przez Międzynarodową Agencję Energii i niektórych eurodeputowanych Nie robisz wystarczająco dużo, aby zmaksymalizować swoje rzeczy Gaz ziemny dla Europy, ale rosyjska firma zapowiedziała, że ​​wywiąże się ze swoich zobowiązań umownych.

Reuters

READ  Co kryje się za kryzysem, który trzyma Europę na skraju granicy polsko-białoruskiej?