29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Niemcy zatrzymują 23 migrantów na granicy z Polską

BERLIN (AP) – Niemcy zatrzymały na granicy z Polską 23 migrantów, z których obaj są podejrzani o porywanie, podała agencja informacyjna DPA.

Policja powiedziała, że ​​zatrzymani byli w furgonetce, a kilku z nich było nieletnich. Wszyscy imigranci byli Irakijczykami, a dwóch podejrzanych o porwania pochodziło z Syrii. Pojazd został znaleziony w pobliżu miasta Goerlitz we wschodnich Niemczech.

Kierowca i jego pasażerowie początkowo uciekli, ale w końcu zostali złapani, a ciężarówka skonfiskowana, powiedział organ ochrony danych.

W zeszłym tygodniu niemiecka policja znalazła martwego Irakijczyka w furgonetce na polskiej granicy, co wydaje się być sfrustrowaną próbą handlu ludźmi. Ciało znaleziono, gdy policja znalazła około 30 osób wysiadających z ciężarówki w pobliżu Corlitz. Policja wciąż poszukuje kierowcy pojazdu.

W ostatnich tygodniach wzrosła liczba osób próbujących nielegalnie przekroczyć granicę z Polski. Są dni, kiedy policja aresztuje setki.

Wielu aresztowanych to Irakijczycy lub Syryjczycy, którzy planują wjechać na Białoruś i wjechać do Polski oraz ubiegać się o azyl w Niemczech.

Tylko w październiku Urząd Ochrony Danych poinformował, że niemiecka policja aresztowała około 5000 osób próbujących przedostać się z Polski.

READ  Jak rozpoczął się kryzys migracyjny do granicy białorusko-polskiej?