20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prywatne lotniska podwajają swoje zyski

Prywatne lotniska podwajają swoje zyski

Pomimo pandemii COVID-19 Spowodowało to najgorszy kryzys w historii lotnictwa trzech głównych prywatnych firm zarządzających tym lotniskiem Meksykańskie lotniska W tym rządzie udało im się podwoić swoje zyski.

Z 34 lotniskami objętymi franczyzą, Grupa Lotnisk Południowo-Wschodnich (ASUR), Grupa lotnisk Pacyfiku (luka) i Grupa North Central Airport OMA osiągnęła łączny zysk netto w wysokości 83,948 mln pesos od 2019 do 2023 roku, czyli w ciągu pierwszych pięciu lat administracji prezydenta. Andresa Manuela Lopeza Obradora.

Liczba ta dwukrotnie przewyższa zyski uzyskane w analogicznym okresie rządów Enrique Peña Nieto, kiedy to w latach 2013–2017 zgromadziła ona 40,8 miliarda dolarów, jak wynika ze sprawozdań finansowych złożonych na Meksykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (BMV).

Przeczytaj także: Loty z Meksyku wracają na wspaniałe lotnisko Incheon

Źródło: Sprawozdania finansowe przedsiębiorstw i Federalnej Agencji Lotnictwa Cywilnego

„To zawsze był ten kraj Miejsce docelowe Turysta Bardzo atrakcyjne na poziomie globalnym, co częściowo wyjaśnia, dlaczego te grupy istnieją Lotniska Historycznie „Wykonali dobrą robotę” – powiedział Brian Rodriguez, analityk w Monex.

Jakby tego było mało, Meksyk był jednym z nielicznych krajów, które w czasie pandemii nie zamknęły swoich granic, więc praktycznie wszyscy zwracali się do niego jako do głównego kierunku podróży i pozwalali, aby stał się pierwszym krajem w Ameryce Łacińskiej, który odrodził się pod względem pasażerskim warunki ruchu. Globalizm.

Dawniej Urząd Turystyki Organizacji Narodów Zjednoczonych światowa organizacja turystyczna, Meksyk po raz pierwszy stał się drugim najczęściej odwiedzanym krajem na świecie w 2021 r., po zajęciu trzeciego miejsca w 2020 r. – ogłosił Meksyk.

Do tego dochodzi silna inwestycja związana z Plany Mistrzowie rozwoju klastrów lotniskowych, pozwalających na solidne infrastruktura Oraz sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu turystów, zwłaszcza pokolenia milenialsów, które ma większy apetyt na podróże Pokolenia Rodriguez zauważył, że zdał.

READ  Po spowodowaniu tego Lady Banco BBVA stała się wirusowa na TikToku

Z ich punktu widzenia zyski traderów to także efekt niskiego poziomu dźwigni, dobrego systemu kontroli kosztów i wydatków oraz dywersyfikacji dochodów, gdyż Opłaty za korzystanie z lotniska (TUA) są coraz mniej reprezentowane, natomiast na znaczeniu zyskują te związane z działalnością komercyjną.

Oprócz opłat TUA, które pobierają od pasażerów, lotniska mają inne źródła opłat TUA Wchodzić Podobnie jak ceny, które otrzymują od linii lotniczych Usługi upuszczaćnoclegi, parkingi, hangary lotnicze, granica I Wynajem Oraz środki potrzebne na wynajem budynków dla firm i parkingów publicznych.

„Grupy lotniskowe podniosły się po Covid-19 szybciej, niż się spodziewaliśmy, co znalazło odzwierciedlenie w wycenie, ponieważ w sektorze miała miejsce spora liczba okazyjnych zakupów, co wyjaśnia, że ​​grupy osiągnęły również zyski w… BMV– powiedział specjalista Monix.

Asor zarządza lotniskiem w Cancun i ośmioma innymi lotniskami w kraju i jest franczyzobiorcą z najwyższym zyskiem netto od momentu rozpoczęcia samodzielnego połączenia. Czwarta transformacjazbierając 35,530 mln peso, po odnotowaniu 17,874 mln w analogicznym okresie poprzedniego rządu.

Na drugim miejscu znajduje się GAP z lotniskiem Guadalajara i 11 innymi portami lotniczymi, którego zyski w tym samym okresie podwoiły się z 15 447 mln do 32 292 mln. Na trzecim miejscu znajduje się Oma, która obsługuje Monterrey i 12 innych stacji, a której zyski wzrosły z 7,479 mln do 16,126 mln.

Przeczytaj także: AIFA, to lotnisko, na którym zarejestrowano zawalenie się dachu

Jonathan Felix, analityk sektora lotniczego w firmie Verum, wyjaśnił, że dobre wyniki wynikają z faktu, że koncesjonariusze portów lotniczych pobierają opłaty w sposób zapewniający im zwrot finansowy za zapewnienie odpowiedniego utrzymania infrastruktury.

„Mają na przykład formuły, że jeśli dolar rośnie, kompensują to inną zmienną i odwrotnie, jeśli kurs spada, pokrywają również siebie. I to samo, jeśli liczba przewożonych pasażerów spada, są zrekompensowane czymś innym. Dlatego marże koncesjonariuszy lotniskowych są zwykle bardzo szerokie, podczas gdy marże linii lotniczych są bardzo ograniczone.”

READ  Firma zobowiązała się już do poszanowania praw konsumentów

„Historycznie rzecz biorąc, nawet w sytuacjach kryzysowych marża operacyjna grup lotniskowych była bardzo duża” – podkreślił Jonathan Felix.

PanMagister zarządzania I innowacja turystyka Pablo Álvarez Icaza z EST-IPN zgodził się, że dobre wyniki w zakresie turystyki leżą u podstaw wyników lotniska.

Do kraju napłynął duży napływ goście amerykańscy Powiedział temu wydawnictwu, biorąc pod uwagę stłumiony popyt spowodowany Covidem i ożywienie amerykańskiej gospodarki.

Ponadto Meksyk skorzystał na turystyce Praca Który planuje zainstalować fabryki tutaj, w Chinach, najpierw ze względu na sytuację zdrowotną, a potem z powodu powody GeostrategiaSkończył.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.