22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Porozumienie rolników z rządem w Polsce: Wstrzymano protesty na granicy z Ukrainą

Porozumienie rolników z rządem w Polsce: Wstrzymano protesty na granicy z Ukrainą

Ministerstwo Rolnictwa podpisało porozumienie z rolnikami, którzy protestują na granicy ukraińskiej w związku ze spadkiem cen po inwazji na Ukrainę. Kierowcy ciężarówek nadal protestują.

Reklama

Polscy chłopi, którzy byli Zablokowane przejście graniczne z Ukrainą Po osiągnięciu porozumienia z rządem, które spełniło ich żądania, zakończyli agitację. Jednym z nich są niepokoje rolników Wyzwania z Nowy polski rządDonalda TuskaStara się wspierać Ukrainę, odpowiadając jednocześnie na żądania polskich rolników i kierowców ciężarówek, których źródła utrzymania zostały zniszczone przez wojnę na Ukrainie.

Blokada na granicy Polski i Ukrainy

Od listopada Rolnicy i ciężarówki zablokowali przejście graniczne, grożąc udzieleniem pomocy Ukrainie. Polscy rolnicy narzekali Spadły ceny importowanej ukraińskiej żywnościwpływa to na ich dochody, podczas gdy kierowcy ciężarówek twierdzą, że ich ukraińscy odpowiednicy obniżają ceny.

Jednakże, Kierowcy ciężarówek nadal protestują, tworząc kilometrowe korki na różnych przejściach granicznych. W tym samym tygodniu przewoźnicy mieli co robić Na przeprawę należy poczekać dłużej niż dwa dni.

Umowa o wartości 230 milionów euro między rządem a rolnikami

Podpisał Minister Rolnictwa Czesław Siegierski Porozumienie z grupą rolników Tak zwana „oszukana wieś” i z Terezą Kubas-Hul, naczelniczką obwodu podgarbackiego na granicy z Ukrainą.

Zgodnie z umową rolnicy wyrazili na to zgodę Powinni zrezygnować z walki na obszarze przygranicznym Akceptując żądania Mediki i rolników rządowych, A mi Miliard złotych (230 milionów euro), a Niski podatek rolny oraz Priorytetowe Kredyty Płynnościowe, wymogi, które zostaną wdrożone po zakończeniu procesu legislacyjnego i uzyskaniu niezbędnych zgód UE.

READ  Kiedy Argentyna dała Polsce 25 tysięcy dolarów, aby zachęcić ich do dalszej gry na mundialu