3 maja, 2024

Polska żegna się z euro miażdżącym uderzeniem

Prawdziwym zwycięstwem nad Szwecją (6:0) polska drużyna pożegnała się z Euro 2023 do lat 17. Zuzanna Grzywińska otworzyła wynik i zakończyła mecz hat-trickiem.

Drugie i trzecie miejsce zajęła Roksana Zagotzinska, a piątego gola tego popołudnia zdobyła Ika Witkowska.

Kolejny ciężki cios dla podopiecznych Lotty Hellenberg, którzy opuszczają Euro tracąc trzy porażki. Szwedzi równie dobrze zakwalifikowali się do przyszłorocznych mistrzostw będąc gospodarzami.

Trudny dla Szwedów był także trzeci i ostatni mecz grupowy z Polską. Polska, mając już za sobą zęby w meczach z Anglią i Francją, pokazała dobrą grę w ataku połączoną z niesamowicie stabilną obroną.

Polska 6 – Szwecja 0

Obie drużyny zaczęły od zawrotnego tempa. Szwedzki atak zdobył rzut rożny w pierwszej minucie gry po świetnej grze Noaha Rolfssona z numerem 7. Jego tempo sprawiało problemy polskiej obronie przez cały mecz.

Polska zaprezentowała się również dobrze w ataku. W dziewiątej minucie przeciwnicy objęli prowadzenie po odbitym podaniu w tył, które sprawiło problemy Julii Cavander w szwedzkiej bramce, ale obrona wyjaśniła sytuację.

Polska wcześnie stworzyła sobie więcej okazji. W 14. minucie doszli do dobrego poziomu po rzucie rożnym, w którym Cavander musiał się mocno naciągnąć, aby obronić. Jednak już pięć minut później Polacy objęli prowadzenie.

Zuzanna Grzywińska dostała solidne uderzenie z prawej strony iz dużym opanowaniem zdobyła bramkę 1:0.

Zwarta polska obrona powstrzymała szwedzki atak w pierwszej połowie i chociaż Szwecja miała dobre okazje do wyjścia do przodu, trudno było je stworzyć. Zamiast tego to Polska nadal groziła po zdobyciu gola.

Tak więc tuż przed przerwą Sikora opuścił prawą flankę i zagrał przed bramką, zsyłając prawdziwy zimny deszcz na Szwecję, gdzie Roksana Jakodzińska zdobyła bramkę na 2:0.

Szwecja wraca do domu z pustymi rękami

Szwecja schodziła do szatni z dwubramkowym deficytem i dokonała trzech zmian, aby wrócić do gry. Zastępczyni Felicia Schroeder strzeliła prosto, ale bramkarz Polski z łatwością ją trzymał.

READ  "Jechac do Polski!" Kampania Bedfone z Strong-Budgeon w - Wiadomości z europejskiej branży gier

Drużyna nordycka kontynuowała dążenie do zmniejszenia deficytu, ale w powstałych lukach zignorowała innych na korzyść polskiej drużyny. W 48. minucie, w środku szwedzkiej zmiany, Zuzana Videk dostała piłkę po nieudanym zbiórce i obróciła się na 3:0 na tablicy wyników.

Mimo wyniku Polacy kontynuowali atak i zdobyli jeszcze trzy bramki, w tym dwie Zuzany Krzysiewicz, co dało im hat-tricka.

Pod koniec meczu Szwecji udało się zagrozić nieco bardziej ofensywnie, ale bezskutecznie, mecz zakończył się zwycięstwem Polski 6: 0.

Polacy zajęli trzecie miejsce w grupie B, podczas gdy Szwecja zostawia puste Mistrzostwa Europy do lat 17. Szwecja przegrała z Francją i Anglią w pierwszych dwóch dniach fazy grupowej.

Protokół meczowy

Polska: Woźniak (P), Cyraniak (C), Kielczewska, Witkowska, Guzik (Kuprowska, min. 87), Araśniewicz, Szymczak, Witek (Półrolniczak, min. 87), Sikora (Lewicka, Gńskańsmin. Gudowska, min. 77).

Trener: Marcin Kasprowicz.

Szwecja: Cavander (B), Stojanovska (Swenson, min. 46), B. Andersen, Wangerheim (C) (Jensen, min. 60), Holmberg, Fredgren, Larsen, Ihrfeldt (Natland, min. 69), Björnberg (V. Andersen, min. 46), Rolfsson i Landin Sjoblom (Schröder, min. 46 ) ).

Trener: Lotta Hellenberg.

cele: 1-0 Grzywińska (min. 19), 2-0 Jagodzińska (min. 43), 3-0 Jagodzińska (min. 48), 4-0 Grzywińska (min. 56), 5-0 Witkowska (min. 68) i 6-0 Grzywińska (min. 73).

Sędzia: Debora Bianchi.

Mecz został rozegrany na stadionie Tartu Damme (Turtu, Estonia).

incydenty: Żółta kartka dla Vankerheim (Szwecja, min. 16), żółta kartka dla Stojanowskiej (Szwecja, min. 29) i żółta kartka dla Sikory (Polska, min. 34).

Autor: Marca Martin