28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska szuka nowych dostawców gazu

BOlonia próbuje naprawić rosyjskie odcięcie gazu odmawiając zapłaty rubla. Trudna sytuacja dla Polski, gdyż połowa wykorzystywanego tam gazu ziemnego pochodziła z Rosji.

Specjalista ds. Energii i Bezpieczeństwa w Instytucie Jagolońskim w Warszawie, Wojciech JogopicDzięki dużym złożom, ok. 75% i alternatywnym źródłom gazu, Polska ma nadzieję na zakończenie uzależnienia od rosyjskiego gazu:„Musieliśmy zrealizować kontrakt na gazociąg jamalski – dostarcza on rosyjski gaz do Niemiec przez Polskę i Białoruś – dlatego importujemy więcej rosyjskiego gazu. Dzięki temu cięciu mamy możliwość szukania gazu ziemnego gdzie indziej. są w pełni przygotowani do obejścia się bez rosyjskiego gazu.

Priorytetem stała się dywersyfikacja i pozyskiwanie gazu od innych dostawców.

Polska skupia się głównie na otwarciu gazociągu bałtyckiego, co tłumaczył zastępca sekretarza Ministerstwa Zmian Klimatu dostawami gazu z norweskich wód regionalnych na Morzu Czarnym. Adam Kuyborg-Sedwertinsky: „Taki plan mieliśmy na koniec tego roku, aby całkowicie uwolnić się od importu ze Wschodu. Gazociąg bałtycki będzie działał do końca tego roku, z pełną przepustowością, dostarczy dziesięć miliardów metrów sześciennych. zużycie w Polsce wynosi dwadzieścia miliardów, więc poza rurociągiem bałtyckim, nasza własna produkcja Be, to około czterech miliardów, a przepustowość naszego terminalu w Sui nous chie Świnoujściu to sześć miliardów metrów sześciennych, co powinno wystarczyć.

Zawieszenie gazowe Rosji nie jest jednak jedyną „zmianą” w Polsce. W wyniku nałożonych przez Polskę sankcji niektórzy dostawcy gazu w Polsce musieli zamknąć swoje drzwi. Jak tłumaczy wiceprezes PiS, wiele miast musiało przenieść do Polski swoich rosyjskich dostawców gazu. Daniel Milevsky„: Wolny rynek pozwolił na taką sytuację i w wielu miejscach w Polsce firmy powiązane z Rosją podjęły działania, w tym dostawy gazu. Jako firma powiązana z rosyjską oligarchią, Novotek podlegał sankcjom i w związku z tym nie mógł funkcjonować To część naszej odpowiedzialności za barbarzyństwo Putina na Ukrainie”.

Na początku roku w Polaków uderzyły znaczne podwyżki cen energii, w tym gazu. Dziś rząd chce się upewnić, że embargo na dostawy rosyjskiego gazu nie wpłynie finansowo na kieszenie przeciętnego obywatela i jego krajową taryfę gazową, odpolityczniając tym samym energetykę.

READ  Sąd UE uznał Polskę za winną podważania niezawisłości sędziowskiej Międzynarodowy