1 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska startuje w rajdach ERC Junior 2023

FIA ERC | Rajd Polski: ERC Junior

Rajd Polski, czyli trzecia runda Rajdowych Mistrzostw Europy w najbliższy weekend od 19 do 21 maja, jest początkiem imprezy ERC Junior na sezon 2023, która po kilku sezonach określana jako ERC4 zmienia nazwę na prostszą. Jr.

Oprócz testów godnych wpisania się do kalendarza juniorów jako „Wyspy Kanaryjskie”, musieliśmy poczekać do trzeciej rundy mistrzostw, aby zobaczyć, jak rozpocznie się jedna z najbardziej emocjonujących kategorii ERC. Sześć testów składających się na program ERC Junior, który po Polsce będzie kontynuowany z Lipawą i krainą szwedzką, zakończy rok na asfalcie spotkaniami w Rzymie, Baram i na Węgrzech.

Jedną z tegorocznych innowacji jest to, że ERC Junior przedstawia firmę Hankook jako wyłącznego dostawcę opon dla wszystkich zespołów, które chcą wziąć w niej udział. Ponownie będzie zarezerwowany dla kierowców w wieku poniżej 27 lat, oferując zarówno wierzchowce Rally4, jak i Rally5, schemat podobny do tego, z którego zwycięzca będzie mógł ponownie cieszyć się w JWRC w 2024 roku po ogłoszeniu nowego mistrza juniorów. W roku 2022.

Łącznie 16 zespołów podejmie wyzwanie ERC Junior w Rajdzie Polski, z jedenastoma różnymi narodowościami i obecnymi czterema obecnymi modelami w kategorii Rally4, w tym dziewięcioma egzemplarzami Peugeota 208 Rally4. Na krótkiej liście nazwisk wyróżniają się nazwiska, które powracają drugi rok z rzędu w kategorii juniorów, Włoch Roberto Dabra (22, sklasyfikowany na piątym miejscu w 2022 r., który ma na swoim koncie 208 rajdów z tegorocznej Fiesty. Rumuński Norbert Maier (24 l.), na francuskim wierzchowcu, jednym z naśladowców tej kategorii w ERC Bardzo doświadczony kolarz, to jego trzeci europejski sezon z jasnym celem zdobycia tytułu po dwóch porażkach z rzędu.

Inny zawodnik, jak Víctor Hansen (23 l.), prowadzi w tym roku ważną szwedzką delegację na ERC Junior. Po zajęciu szóstego miejsca w 2022 roku, ponownie walczy o tytuł mistrza kontynentu, aby stanąć na podium i przesiada się z Fiesty Rally4 na 208 Rally4. Jego koledzy z zespołu, Simon Andersson (21 l.) i Mille Johansson (18 l.), najmłodsi kierowcy w mistrzostwach, zadebiutowali w ERC z mocnym zamiarem poznania toru i bycia silnym w swoim domowym wyścigu podczas Rajdu Królewskiego. Gravel, odpowiednio na pokładzie Forda i Peugeota.

READ  Meksyk jest lepszy od Polski: Aquino

Norweg Ola Junior Knorr (22 l.), jedyny zawodnik jadący Renault Clio Rally4, wraca ze Skandynawii i, podobnie jak Rumun Meyer, czeka trzeci sezon z rzędu w juniorskim cyklu „europejskim” po dwóch osobnych porażkach w tej kategorii. Pochodzący z Europy Północnej, a konkretnie z Finlandii, Miko Jalava (26 l.) zadebiutuje na arenie międzynarodowej w ERC po kilku sezonach występów w zawodach regionalnych w swoim kraju. Jak dobry nordyk, postaw na Fiesta Rally4.

Nowicjusz w tej kategorii, ale nie w mistrzostwach, Węgier Patrik Hersik (20 l.), awansował do ERC Junior w tegorocznym 208 Rally4 po tym, jak w zeszłym roku wystartował w Clio Trophy Doksport WRT i zajął trzecie miejsce. Innym znawcą mistrzostw jest Niemiec René Noller (20 l.), który rozpoczyna pełny europejski sezon po wypróbowaniu Rajdu Wysp Kanaryjskich w 2022 r.

Wśród nowoprzybyłych niezaprzeczalnie wyróżnia się Max McRae (18 l.), zięć zmarłego Colina i syn Alistaira, z dużymi nadziejami na przyszłość. Będzie to jego debiut w międzynarodowych zawodach i zrobi to z zespołem już doświadczonym w ERC, Portugalczykiem z The Racing Factory przesyłającym Opla Corsę Rally 4. Podobnie inna doświadczona organizacja, a docelowo obecny mistrz ERC juniorów, oficjalny ADAC Opel Rallye Junior Team, umożliwi debiut Niemca Timo Schulza (23 l.) w międzynarodowych mistrzostwach po wygraniu ADAC Opel E w 2022 r. -Rally Cup Kolejny kierowca awansujący do Rajdowych Mistrzostw Europy FIA, młody Włoch Mattia Janin (21 l.), po kilku sezonach wyróżniających się na włoskiej ziemi, cieszy się teraz wsparciem federacji poprzez program ACI Team Italy. Podobnie irlandzka federacja skopiowała model promocyjny stosowany we Włoszech i będzie rywalizować z Aoife Raftery (22), jedyną kobietą-kierowcą w kategorii startującej w barwach Motorsport Ireland.

Na czele listy kandydatów do ERC Junior 2023 stoi trio w pewnym wieku, Austriak Alfred Kramer Jr. (25) i były narciarz Fabian Zeiringer (26) są w swoim przedziale wiekowym. Wejdź, aby zareklamować konkurs. Wspaniałą nutę ustanowił Meksykanin Patrice Spitalier (25 l.), który awansował do najwyższego europejskiego konkursu wspieranego przez grupę TV4 po wygraniu TER Junior w 2022 roku.

READ  #MacriMufa Twitter Memes Argentina to Owl Poland

* Zdjęcia: @AtWorld / Pula treści Red Bull