16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska instaluje barierę elektroniczną na granicy z Rosją

Polska instaluje barierę elektroniczną na granicy z Rosją

WARSZAWA (AP) – Polska zaczęła instalować wyrafinowaną barierę elektroniczną wzdłuż swojej granicy lądowej z Kaliningradem w celu monitorowania i zwalczania nielegalnej działalności, powiedział we wtorek polski minister spraw wewnętrznych.

Bariera wyposażona w kamery i czujniki ruchu będzie miała długość 210 kilometrów. Zakończy się jesienią.

„Będziemy w pełni monitorować granicę z Rosją” – powiedział minister Mariusz Kamiński na konferencji prasowej. „Jestem przekonany, że będzie to najbezpieczniejsza granica w UE”.

Polska, członek Unii Europejskiej, w zeszłym roku wzniosła mur wzdłuż granicy z sojuszniczą Rosją Białorusią, aby powstrzymać nielegalnych imigrantów. Warszawa twierdziła, że ​​białoruskie i rosyjskie władze organizowały masowe przeprawy, aby zdestabilizować Polskę i całą Unię Europejską.

Wschodnie granice Polski z Rosją i Białorusią, zewnętrzne granice UE, „będą w pełni przygotowane na wszelkie nielegalne działania związane z sytuacjami kryzysowymi u naszych zagranicznych sąsiadów” – powiedział Kamiński.

W lutym Polska zainstalowała zapory przeciwczołgowe wzdłuż dróg przejścia granicznego w Kaliningradzie. W ubiegłym roku postawiono ogrodzenie z drutu kolczastego.

Polska, która czuje się zagrożona rosyjską agresją na Ukrainie, jest zdecydowanym zwolennikiem Kijowa w 14-miesięcznym konflikcie.

READ  Rosja bombarduje Lwów 40 km od Polski, Ukraina sprzeciwia się przekazaniu Mariupola