26 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska rozpoczyna budowę muru granicznego z Białorusią | Europa | D.W.

Polska straż graniczna poinformowała we wtorek (25.01.2022), że Polska rozpoczęła budowę muru granicznego z Białorusią, aby ograniczyć nielegalną imigrację między obydwoma krajami.

Bariera, która ma około 5,5 metra, ma zakończyć się w czerwcu, rozszerzając 399-kilometrową wspólną granicę między dwoma krajami do 186, z budżetem około 40 340 milionów i 24 milionów மில்லியன். Ustanawianie działań monitoringu elektronicznego.

Decyzję o utworzeniu muru granicznego podjęto w listopadzie 2021 r., u szczytu fali emigracji, która według Warszawy skłoniła dziesiątki tysięcy osób do nielegalnego przekroczenia polskiej granicy przez Białoruś przy pomocy władz kraju . .

Polski rząd określił sytuację jako „wojnę hybrydową” i zdecydował o obronie granicy 15 000 funkcjonariuszami policji i wojska. Ponadto zaostrzyła swoje przepisy imigracyjne, aby umożliwić „na gorąco” eksmisje i w większości przypadków odmówić wniosków o azyl.

Między październikiem 2021 a styczniem 2022 ponad 40 000 prób nielegalnej imigracji z Białorusi nie powiodło się i co najmniej kilkanaście osób straciło życie w tej próbie z powodu niskich temperatur, chorób lub odwodnienia.

Obecnie swobodny dostęp do granicy mają osoby niebędące obywatelami, w tym dziennikarze i organizacje humanitarne, a wysokie na cztery metry ogrodzenie uniemożliwia migrantom próby przekroczenia granicy przy niskich temperaturach w zimie. .

afp / efe / rr

READ  Polona to najnowszy kierunek w New Tropas Estadounidense