22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska podnosi płacę minimalną o 7,5% w 2022 roku, Agensia EFE do 662 euro miesięcznie

© Reutera. Polska podniesie płacę minimalną o 7,5% w 2022 roku do 662 euro miesięcznie

Kraków (Polska), 14 września (.)

W komunikacie zamieszczonym w swoich mediach społecznościowych polski premier Matzos Moravici zapowiedział, że Rada Ministrów zatwierdzi podwyżkę z obecnych 6 616 i 4. 4.3.

Polski rząd przewiduje dalszy wzrost średniej pensji ogółem Polaków i szacuje, że wyniesie ona 30 1302 miesięcznie, czyli o prawie 10% więcej niż obecna pensja.

W swoim komunikacie premier powiedział, że w 2015 r., przed rządami głównej partii koalicji rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości (PiS), płaca minimalna wynosiła około 386 euro miesięcznie, co oznacza łączny wzrost o 58% w ciągu siedmiu lat.

„Nadchodzące lata przyniosły Polsce wielki sukces i wzrost gospodarczy, a dzięki wspierającej polityce fiskalnej, którą prowadzimy, nie tylko wszystkie bieguny, bogate i duże korporacje mogą czerpać korzyści z tego wzrostu” – przekonywał Moraviki.

Powiedział, że środki te „poprawiły los milionów polskich rodzin”.

„Rewolucja jedności i solidarności trwa. Nasze cele na najbliższe lata są ambitne i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby polskie płace nadal szybko rosły” – dodał.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Malak powiedziała, że ​​nowe miesięczne wynagrodzenie brutto jest nieco wyższe (1,2 euro) niż prognozowano w tegorocznych prognozach inflacji i wzrostu.

„Ważne jest, aby rząd pomagał Polakom, którzy zarabiają płacę minimalną. Dbamy o to, aby te płace minimalne były systematycznie podnoszone. Staramy się utrzymać je powyżej inflacji i chcemy, aby sytuacja na biegunach była lepsza” ministra.

Ostrzeżenie prawne: Media Fusion Przypominam, że dane na tej stronie nie są aktualne ani dokładne. Wszystkie kontrakty CFD (akcje, indeksy, kontrakty futures) i ceny forex nie są dostarczane przez giełdy, ale przez animatorów rynku, więc ceny mogą być niedokładne i mogą różnić się od rzeczywistej ceny rynkowej, tj. ceny są orientacyjne i nie mają znaczenia dla celów handlowych. Dlatego Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty biznesowe, które możesz ponieść w wyniku korzystania z tych danych.

READ  Rezerwacja wojskowa do startu w Miss Supranational w Polsce

Media Fusion Nikt związany z Fusion Media nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na informacjach zawartych w Witrynie, w tym zakupu/sprzedaży danych, notowań, wykresów i sygnałów. Proszę być w pełni poinformowanym o ryzyku i kosztach związanych z obrotem na rynku finansowym, który jest jedną z potencjalnie ryzykownych form inwestycji.