29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska |  Parlament zatwierdza kontrowersyjne głosowanie w sprawie imigracji

Polska | Parlament zatwierdza kontrowersyjne głosowanie w sprawie imigracji

Partie opozycyjne odrzuciły referendum. Donald Tusk powiedział, że jest to „nieważne w najszerszym tego słowa znaczeniu”.

Polski parlament zatwierdził kontrowersyjne referendum w sprawie imigracji

Reklama

Zawiera wiele złożonych pytań. Jeden z nich mówi w swoim raporcie, że przyjmowanie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki wynika z mechanizmu przymusowej relokacji narzuconej przez europejską biurokrację.

Partie opozycyjne zdecydowanie sprzeciwiają się temu referendum. Donald Tusk, były premier Polski i lider Platformy Obywatelskiej, powiedział, że referendum jest „nieważne w najszerszym tego słowa znaczeniu”, a inne partie opozycyjne zapowiedziały, że nie wezmą w nim udziału.

Pomysł referendum został zaproponowany przez rządzącą partię Prawo i Sprawiedliwość, która wyraziła zaniepokojenie „nową falą” migrantów na Morzu Śródziemnym i rosnącą presją migracyjną na białoruską granicę.

Opozycja oskarża partię rządzącą o „podsycanie” kwestii imigracji i tworzenie „zasłony dymnej” na inne palące kwestie, skupiając się na kwestiach imigracyjnych.

Jeśli jednak uchwała zostanie przyjęta przez parlament, odbędzie się referendum. Ma się odbyć 15 października, tego samego dnia co wybory parlamentarne.

READ  Transmisja na żywo Polska: Silesia Rebellion Katowice @ Warsaw Eagles, 19 czerwca, 19:30 CET (19:30, 13:30 i ET)