2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wojska amerykańskie w Polsce pomagają w ewentualnych eksmisjach z Ukrainy

WaszyngtonWielu z prawie 5000 żołnierzy 82. Sił Powietrznych USA, którzy przybyli do Polski w zeszłym tygodniu, współpracuje z polskimi siłami zbrojnymi, aby stworzyć centra przetwarzania dla dziesiątek tysięcy ludzi, w tym Amerykanów, którzy mają opuścić wojnę. Sąsiednia Ukraina jest pod pełną okupacją Rosji, powiedzieli amerykańscy urzędnicy wojskowi.

Administracja Bidena wielokrotnie powtarzała, że ​​wojska amerykańskie nie będą walczyć na Ukrainie ani ratować Amerykanów uwięzionych w rosyjskiej agresji.

Jednak dowódcy amerykańscy w Polsce i ich sojusznicy przygotowywali różne polskie instalacje wojskowe i rozstawiali namioty dla wysiedlonych.

Do tej pory niektórzy urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że próbowali korzystać z obiektu.

Jednak urzędnicy Pentagonu szacują, że atak na Ukrainę może skutkować od jednego do pięciu milionów uchodźców, z których wielu mogło uciec do Polski.

Doprowadzi to do największej fali uchodźców w Europie od czasu przybycia miliona Syryjczyków w 2015 r., co wywarło ogromny wpływ na europejską politykę, popychaną przez skrajnie prawicowe partie.

Na pytanie o groźbę konfrontacji wojsk amerykańskich i rosyjskich opuszczających Ukrainę sekretarz obrony Lloyd J. Austin III starał się rozwiać obawy przed incydentem, który przerodziłby się w konfrontację między dwoma mocarstwami.

„Postaramy się jak najlepiej chronić nasze wojska i naszych polskich sojuszników, aby tak się nie stało” – powiedział.

READ  Według ECDC Hiszpania, Francja, Włochy i Polska to jedne z najbezpieczniejszych miejsc docelowych