6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska o fundusz pomocy dla Ukrainy ze skonfiskowanym rosyjskim majątkiem

Premier Polski Mateusz Morawiecki zaproponował w poniedziałek w Warszawie rosyjski rząd przejęcia zamrożonych aktywów i urzędników na Zachodzie oraz przeznaczenia środków na odbudowę Ukrainy.

„Brutalny agresor, który atakuje kraj, musi zapłacić najwyższą cenę, jaką można nałożyć w ramach demokracji i pokojowego współistnienia narodów” – powiedział Moraviki po spotkaniu ze swoimi litewskimi odpowiednikami Ingridą Simonite i Ukraińcem Denysem Chmygalem.

Wezwał gminę, by dała Ukraińcom „nadzieję na odbudowę, nadzieję na przyszłość”, którą powinien wspierać „duży fundusz oparty na rosyjskich aktywach”.

„Całkowicie zamrozić i przejąć majątek państwa rosyjskiego. Zamrozić majątek rosyjskich oligarchów, dużych i małych, biznesmenów i polityków. Niech służą bezbronnym ofiarom reżimu Putina. Niech pracują na rzecz odbudowy państwa. niepodległość i suwerenność bohatersko”.

Opisując Rosję jako „państwo terrorystyczne”, Chmygal ponowił ze swojej strony wezwanie Ukrainy do ustanowienia strefy zakazu lotów nad jego krajem, aby „uratować życie tysięcy Ukraińców zabitych w nalotach”.

Żądanie to zostało już odrzucone przez narody zachodnie, ponieważ ruch ten można uznać za ruch wojenny.

Premier Litwy przekonywał też, że należy nałożyć sankcje na Białoruś, która „zapewniła swoje terytorium tej haniebnej inwazji na Ukrainę”.

via-saj / bo / as / ja / mb

READ  Ciutadella wioślarz Jose Luis Gomez Gonzalez zakwalifikował się na Uniwersyteckie Mistrzostwa Świata w Polsce.