21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska nasiliła się przed kluczowymi wyborami dla radykalnej partii Prawo i Sprawiedliwość Kaczyńskiego

Polska nasiliła się przed kluczowymi wyborami dla radykalnej partii Prawo i Sprawiedliwość Kaczyńskiego

Rządząca partia ultrakonserwatywna Prawo i Sprawiedliwość (PiS) już wcześniej zintensyfikował swoją retorykę Wybory ogólne Wezwany do 15 październikaUważany za niezbędny dla silnego mężczyzny Polska, Jarosław Kaczyński. Będąc premierem Mateusza Morawieckiegoskupia swoje wysiłki Militaryzacja granicLider PiS i wicepremier oskarżają lidera liberalnej opozycji Donalda TuskaOpisuje siebie jako sługę Brukseli lub Berlina, podczas gdy paralele zbliżają te stanowiska FederacjaPojedynek w prawo Być trzecią władzą.


z 1000 dodatkowych żołnierzy W poniedziałek Warszawa zapowiedziała, że ​​rozmieści siły wzdłuż swojej granicy BiałoruśDzień później podwoili tę kwotę, uzasadniając to ruchem tysięcy najemników. grupa Wagnera Sojusznik Moskwy jest skoncentrowany w sąsiednim kraju. W komunikacie Prezydenta m.st. Andrzeja DudyWezwanie do wyborów parlamentarnych w ubiegłą środę w październiku było następstwem rozmieszczenia następującej liczby dodatkowych oddziałów wojskowych w gorącym punkcie na wschodzie: 10 000– powiedział minister obrony Mariusz Błaszak. Oprócz wzmocnienia 400 km granicy Z Białorusią ustawią się w kolejce po kogoś, kogo dzielą Kaliningrad, terytorium Rosji. Każdemu z tych oświadczeń wojskowych towarzyszyły nagany Kaczyńskiego, który zarzucał Tuskowi rozmontowanie sił zbrojnych w okresie jego urzędowania na stanowisku premiera – od 2007 do 2014 roku. Albo podporządkowanie się Platformy Obywatelskiej lidera opozycji (PO) dyktatowi Brukseli i Niemiec, co dla Kaczyńskiego oznaczało „zgodę” realizowaną przez ówczesną kanclerz Niemiec. Angela MerkelDo Prezydenta Rosji, Władimir Putin. Źródło wszelkiego zła, czy to uzależnienie Rosji od władzy, czy początek inwazji na Ukrainę.

Według PiS, zgodnie z teorią tego poddania, zadanie przeszło z szefa polskiego rządu na szefa Rady Europejskiej. Rzeczywistość jest taka, że ​​osiem nieprzerwanych lat, od 2015 r. do dzisiaj, z ultrakonserwatywną partią na czele polskiego rządu, charakteryzowało się trajektorią, która jest zupełnym przeciwieństwem tego, co przewidywał Tusk. To już osiem lat Kontynuacja konfliktu z BrukseląBo jest kontrowersyjny Reforma sądownictwa Atak na niezawisłość wymiaru sprawiedliwości, szerokie strony przeciwko mediom lub kolektyw LGBTIjak i ograniczenie Ustawa o aborcji Granice jego praktycznego zakazu. Ale siły zbrojne są wspierane przez własne zasoby lub członków NATO W obliczu imperatywnej i obiektywnej konieczności Ufortyfikuj jego wschodnią flankę. W najbliższy wtorek ulicami Warszawy przemaszeruje największa od 30 lat defilada wojskowa, będąca wizytówką aktualnej potęgi militarnej Polski.

READ  Polska i Niemcy finalistami United Tennis Cup

Ważne wybory

Zanim Duda – formalnie niezależny, ale powiązany z PiS – ogłosił datę wyborów, Kaczyński określił je już jako najważniejsze wybory dla Polski od 1989 roku. Innymi słowy, od tak zwanych rewolucji obywatelskich, które rozpoczęły się w jego kraju, rozprzestrzenił się na cały kraj. Czechosłowacja, Węgry i komunistyczne Niemcy, aż do upadku muru berlińskiego i upadku żelaznej kurtyny.


Ocalały z sojuszu politycznego zawartego ze swoim bratem bliźniakiem, prezydentem Lecha Kaczyńskiego, który zginął w 2010 roku, kiedy jego prezydencki samolot rozbił się pod Smoleńskiem (Rosja), przejął kontrolę nad kampanią. Wrogiem do pokonania był Tusk, ale próbując umocnić swoją władzę, przeprowadził te wybory Referendum Do zrealizowania tego samego dnia. Poradnictwo obejmuje pytanie, czy wspierać, czy nie Przesiedlenie uchodźców Propozycja Komisji Europejskiej (KE), którą Warszawa odrzuca, i inne propozycje dotyczące „likwidacji” lub prywatyzacji spółek, które zdaniem PiS zachęcają Tuska do faworyzowania niemieckiej dominacji inwestorskiej.

Osią kampanii jest najczęściej powtarzane dziś przez Kaczyńskiego zdanie – „prawdziwym wrogiem naszego narodu jest kość słoniowa” –. Morawiecki potwierdza to, opisując lidera liberalnej opozycji jako „twarz kłamstwa”.

Próby PiS-u zdyskredytowania Tuska są jednocześnie odzwierciedleniem strachu przed porażką większości. Cięcia w niezawisłości sądownictwa, wolność prasy czy aborcja są ostatnio od 1989 r. źródłem ruchów protestacyjnych, choć były one skierowane przeciwko reżimowi komunistycznemu. Niedawny sondaż Instytutu Ibris wskazuje, że PiS ma 33,4 proc., a PO Duska 26,2 proc. Trend skrajnych konserwatystów jest zwodniczą przewagą, ponieważ ich trend jest spadkowy. Nie dlatego, że Tusk rośnie w sondażach, ale dlatego, że Federacja zaczyna rosnąć jako trzecia siła. Jest to wyraźnie skrajnie prawicowa partia, która głosi ostrzejsze blokady azylu i aborcji, zakaz rozwodów i bardziej radykalny katolicki nacjonalizm niż PiS. Ich oczekiwania co do głosowania przekraczają 12%.

READ  Podoroska awansuje do ćwierćfinału w Polsce | Dziennik Guo

Uważa się, że Kaczyński zintensyfikował swoje przemówienie w poszukiwaniu wyborców, którzy skłoniliby go w kierunku partii. Jeśli potrzebujesz partnera rządowego, jest to kreacja najbliższa twojej własnej ideologii.