19 maja, 2024

Polska, która opuściła Argentynę, zmierzy się z Hiszpanią

Argentyna nie awansuje do półfinału Plik ATP Po upadku na szybkiej ścieżce (3:0) z meczem Hiszpanii z Polską w piątek. albiceleste nie ma już dośrodkowań, jak w zeszłym roku, kiedy w fazie grupowej zakończyli 1:1, za Rosją, obecnymi mistrzami. Polska dociera do nich po raz pierwszy od udziału w edycji 2020.

Kamil Majchrzak Federico pokonał Delphine 6:3, 7:6 (6), a Hubert Hurkacz nie dał wyboru. Diego Swartzman, Pokonał go 6-1, 6-4 w 81 minut. Majchrzak, 117. na świecie i bez tytułów w swoim rekordzie, skłócił się z Delphonisem, 44. i zwycięzcą dwóch meczów. Polak popełnił mniej wymuszonych błędów niż jego rywal (19-35) i czterokrotnie złamał serw.

Nie mniej zaskakujące jest zwycięstwo Harrocksa nad Swartzmanem, który zakończył sensowny 2021 rok. I nie mogłem znaleźć pęknięć w grze obecnego numeru 9 w rankingach Wyeliminowałem go już z tego meczu dwa sezony temu. Hubert zaserwował bardzo dobrze (12 asów i dobre stulecia) i zachował trzy szanse na przerwy, które ma obecnie 13. gracz z Buenos Aires. „Jesteśmy świetnym zespołem. Mamy wspaniałego ducha zespołu. Wspieramy się nawzajem. Myślę, że środowisko, które wnosimy, pomaga nam grać lepiej. On (Schwartzman) walczy o każdą piłkę” – powiedział zwycięzca.

Grecja pokonuje Gruzję, a Basilashvili jest zastraszony

Grecja, która w ostatnim dniu grupy D pokonała Gruzję (2-1) nie ominęła Pucharu ATP., W grze, w której nic nie jest zagrożone, ponieważ obie drużyny są wyeliminowane. Michael Pervolarakis pokonał w pierwszym meczu Alexandre Medverelli (6-3, 6-2). Stefanos Chitsibas zrobił to samo z Nicholasem Basilashvili, który musiał przejść na emeryturę z powodu problemów z oddychaniem. Trafiony 4-1 w pierwszym secie. W deblu Gruzini wygrali 4-6, 6-3 i 16-14 nad Bakshi i Medverely z Pervolarakisem i Chitsibasem.