28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska już otrzymuje dostawy gazu z Rosji

W ostatnich dniach Rosja podjęła decyzję o zaprzestaniu wysyłania gazu do Polski, ponieważ kraj nie płaci ceny tego paliwa w rublach.

Ale według hiszpańskich mediów ABC, Polska będzie już odbierać gaz przez rozbudowany gazociąg Contrad na Jamale. Gazeta potwierdziła również kwotę otrzymaną z powodu braku dostaw przez ponad tydzień. „W szczególności media potwierdziły, że wczoraj (w Polsce) przybyło około 187 mln kwh/d”.

Ta wiadomość jest sprzeczna z planami Unii Europejskiej (UE) w tej sprawie. Unia Europejska zaproponowała stopniowe wycofanie całego importu ropy z Rosji, chociaż wiele krajów, zwłaszcza Węgry, spotkało się z ostrożnością.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu szóste sankcje wobec Rosji za wojnę na Ukrainie.

Celem nowego pakietu będzie stopniowy zakaz importu ropy z Rosji. „Zamierzamy stopniowo odcinać dostawy rosyjskiej ropy naftowej w ciągu sześciu miesięcy i produkować ropę naftową do końca roku”, powiedział Van der Leyen.

Oficer przyznał, że zadanie „nie będzie łatwe”. „Niektóre państwa członkowskie UE w dużym stopniu polegają na rosyjskiej ropie. Ale musimy nad tym popracować ”- dodał. Dodał, że cała rosyjska ropa jest „surowa i rafinowana, transportowana drogą morską i rurociągami”.

Pakiet ten musi zostać jednogłośnie zatwierdzony przez państwa członkowskie, aby mógł zostać wdrożony, a według źródeł dyplomatycznych lista dozwolonych osób i organizacji mogła być modyfikowana.

Zatrzymanie europejskiego importu rosyjskiej ropy jest bardzo ważną kwestią, ponieważ wiele krajów w obozie w dużym stopniu polega na ropie naftowej z Rosji, aby prowadzić swoje interesy. Dlatego Van der Leyen obiecał, że zaprzestanie importu zostanie dokonane „w celu zapewnienia alternatywnych tras dostaw dla nas i naszych partnerów oraz zminimalizowania wpływu na rynki światowe”.

Dokumenty wewnętrzne potwierdzają, że Rosja, dwa kraje całkowicie uzależnione od ropy naftowej, planuje przyznać do końca 2023 roku zwolnienia Węgrom i Słowacji.

READ  Katar 2022: Polska żyje w czasach świetności dzisiejszych mistrzostw świata

W Moskwie rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nazwał sankcje „mieczem obosiecznym”. Próbując nas skrzywdzić, oni też będą musieli zapłacić wysoką cenę. Już płacą wysoką cenę. Koszt sankcji dla obywateli Europy rośnie z dnia na dzień.

Wrażliwość substancji szybko generowała reakcje. W Budapeszcie węgierski minister spraw zagranicznych Peter Sigzardo powiedział w nagraniu wideo, że program zatwierdzania „nie może być odpowiedzialnie wspierany w jego obecnej formie”. Według Sizzardo propozycja „całkowicie zniszczy” bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Z informacjami z AFP

Ponieważ są to wiadomości o znaczeniu globalnym, wszystkie treści dotyczące konfliktu między Rosją a Ukrainą będą swobodnie dostępne dla naszych czytelników na wszystkich platformach cyfrowych SEMANA.