3 lipca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polak zrezygnował z Rifus World Cup za pobyt w rosyjskim klubie

WARSZAWA (AB) – Obrońca Masjid Rybus został usunięty z kadry mundialu w Katarze po podpisaniu kontraktu z rosyjskim klubem.

Polska Konfederacja Piłki Nożnej (FFC) poinformowała w poniedziałek, że trener Cheslav Michnevich powiedział Ribusowi, że Rybus nie zostanie zaproszony na mecze Ligi Narodów we wrześniu i opuści mundialu „ze względu na obecny kontrakt z klubem”.

Lewy obrońca grał w zeszłym sezonie dla lokomotywy Moskwa i był w drużynie po inwazji Rosji na Ukrainę. Podpisał nowy dwuletni kontrakt ze Spartakiem Moskwa 11 czerwca.

Rifus zagrał w 66 meczach dla Polski, ostatnio w listopadzie. Był częścią zespołu, który w zeszłym roku grał w Mistrzostwach Świata 2018 i Mistrzostwach Europy.


Poza krótkim pobytem w Lyonie we Francji, ostatnio grał w różnych rosyjskich klubach. Ożenił się z Rosjaninem.

Federacja nie sprecyzowała statusu dwóch pozostałych zawodników reprezentacji narodowej w ramach kontraktu z klubami rosyjskimi. Pomocnik FC Crossnoder Crescors Kryżowiak i Dynamo Sebastian Simansky z Moskwy dołączyli do kontraktów podpisanych przed inwazją. Został wypożyczony do greckiego klubu Aike Ateny po inwazji Kryzhovyak.

W rundzie grupowej Pucharu Świata Polska zmierzy się z Meksykiem, Argentyną i Arabią Saudyjską.

Po lutowej inwazji na Ukrainę Polska odmówiła udziału w play-offach mistrzostw świata z Rosją w Moskwie. FIFA wyeliminowała Rosję, a Polska awansowała do następnej rundy, gdzie pokonała Szwecję 2-0 w kwalifikacjach.

READ  Białoruś.- Polska oskarża żołnierza o ubieganie się o azyl na Białorusi o wyjazd