14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska instaluje sprzęt monitorujący na białoruskim murze granicznym, aby przeciwdziałać napływowi nielegalnych imigrantów

Polska instaluje sprzęt monitorujący na białoruskim murze granicznym, aby przeciwdziałać napływowi nielegalnych imigrantów

Elektroniczny system nadzoru widoczny na murze granicznym w Nomikach, Polska, piątek, listopad 2022 r. (AP Photo/Maciek Łuczniewski)

W piątek polscy urzędnicy skontrolowali początkową fazę instalacji Zaawansowany technologicznie sprzęt do nadzoru Z metalową ścianą na granicy Białoruś Ma to na celu uniemożliwienie tysiącom migrantów przedostania się do państwa członkowskiego UE.

Minister spraw wewnętrznych Polski Mariusz Kamiński powiedział, że wysoki na 17 stóp (5,5 metra) mur dziesięciokrotnie zmniejszył liczbę prób przekroczenia granicy. Polska straż graniczna poinformowała, że ​​liczba migrantów dziennie spadła do kilkudziesięciu, z tysięcy w 2021 roku i na początku tego roku.

Mur został zbudowany, aby zapobiec próbom autorytarnego prezydenta Białorusi. Aleksandra ŁukaszenkiSpychanie tysięcy migrantów do Polski, a co za tym idzie destabilizacja UE.

Rezultatem jest pokonywanie trudnego terenu i niskich temperatur Co najmniej 27 migrantów nie żyje Polskie władze często musiały ratować grupy pozostawione na odległych bagnach.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński z wizytą na murze granicznym w Nomikach w Polsce, piątek, listopad 2022 r.  (AP Photo/Maciek Łuźniewski)
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński z wizytą na murze granicznym w Nomikach w Polsce, piątek, listopad 2022 r. (AP Photo/Maciek Łuźniewski)

Kamiński powiedział, że wzdłuż granicy z Rosją budowana jest bariera KaliningradPolska będzie miała „najbezpieczniejszą granicę w UE”.

zostały do ​​tej pory zainstalowane Kamery i czujniki ruchu Wzdłuż 21-kilometrowego odcinka ściany. Oczekuje się, że instalacja sprzętu monitorującego wzdłuż 128-milowego (206-kilometrowego) odcinka ściany zostanie zakończona do końca roku.

„Mur pomoże zapobiegać nielegalnej migracji, która jest motywowana politycznie i ma na celu destabilizację sytuacji w regionie” – powiedział Kamiński.

„Sytuacja jest teraz znacznie lepsza” – powiedział Kamiński, odnosząc się do przemocy na granicy rok temu.

Minister powiedział, że polska firma rozpocznie w tym roku instalację zaawansowanego technologicznie sprzętu monitorującego wzdłuż 210-kilometrowej granicy lądowej z płotami z drutu kolczastego wzdłuż granicy kaliningradzkiej. Polska mówi, że istnieją oznaki, że Rosja chce przemycić migrantów do kraju przez enklawę.

Polski strażnik graniczny stoi przy murze granicznym w Nomikach, Polska, piątek, listopad 2022 r. (AP Photo/Maciek Łuczniewski)
Polski strażnik graniczny stoi przy murze granicznym w Nomikach, Polska, piątek, listopad 2022 r. (AP Photo/Maciek Łuczniewski)

Polska od lata walczy z rosnącą liczbą uchodźców i migrantów Próba wjazdu do kraju z Białorusi. Jej częścią jest również granica między Polską a Białorusią Wschodnia granica Unii EuropejskiejA Unia Europejska oskarża białoruski reżim o zachęcanie do nielegalnej imigracji w celu tworzenia niestabilności na Zachodzie.

READ  Ukraina wypadła z Eurobasketu po przegranej z Polską

W tym tygodniu stanowisko polityczne nabrało większego znaczenia. A Na granicę przybyła duża grupa osób ubiegających się o azyl, w większości z Bliskiego Wschodu.

Niektórzy próbowali wedrzeć się do środka Setki, a może tysiące osób pozostaje w prowizorycznych obozach w mroźnych temperaturach, co zwiększa problemy humanitarne.

(z informacji z AP)

Kontynuuj czytanie: