3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska wyśle ​​60 dodatkowych czołgów na Ukrainę

Polska wyśle ​​60 dodatkowych czołgów na Ukrainę

Pięciu Rosjan, którzy uciekli przed przymusową rekrutacją, od miesięcy utknęło na lotnisku w Seulu, starając się o status uchodźcy.

Pięciu rosyjskich mężczyzn, którzy uciekli z Rosji po rządowym nakazie mobilizacji wojskowej we wrześniu ubiegłego roku, zostało uwięzionych na międzynarodowym lotnisku Incheon w Korei Południowej od miesięcy po tym, jak władze odmówiły ich przyjęcia.

Trzech z nich przybyło na lotnisko w październiku ubiegłego roku, a dwóch w listopadzie, według ich prawnika Lee Jong-san. Ale po tym, jak Ministerstwo Sprawiedliwości Korei Południowej odrzuciło ich wnioski o azyl, spędzili miesiące w poczekalni na lotnisku, czekając na rozpatrzenie ich odwołania, mówi Lee.

„Otrzymują jeden posiłek dziennie, czyli obiad, ale przez resztę dnia żyją o chlebie i piciu. Mogą brać prysznic, ale muszą prać ręcznie ubrania i nie mogą opuszczać stref odlotów i wolnych od dyżurów, „Lee powiedział CNN. Dostęp do opieki zdrowotnej jest ograniczony, ale wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego już nie, co ma kluczowe znaczenie w ich niepewnej sytuacji” – dodał.

Południowokoreańska grupa praw człowieka powiedziała w komunikacie prasowym z zeszłego miesiąca, że ​​rząd musi uszanować wnioski mężczyzn i odmówić stania się „narzędziami morderstwa”, a jeśli wrócą do swojego kraju, „prawdopodobnie zostaną zatrzymani lub przymusowo zwerbowani. „

Ministerstwo Sprawiedliwości Korei Południowej odrzuciło ich wnioski jako „niegodne oceny”, argumentując, że odmowa poboru do wojska nie jest podstawą do uznania statusu uchodźcy, według Lee, który przejrzał dokument ministerstwa.

Lee twierdzi, że odmowa mężczyzn do służby w wojsku „należy uznać za przyczynę polityczną w obecnych warunkach wojny. [en Ucrania] Potępiony przez prawo międzynarodowe”.

„[Los hombres] Są to uchodźcy polityczni, którym grozi prześladowanie” – czytamy w komunikacie prasowym grupy aktywistów. … Jako kraj rozwinięty i demokratyczny, gwarantujący prawa człowieka, Korea [del Sur] Po cichu repatriował uchodźców, którzy sprzeciwiali się wojnie.

READ  Rosyjski rakieta narusza polską przestrzeń powietrzną podczas zmasowanego ataku na Ukrainę: nadzwyczajne spotkanie w Warszawie

Mężczyźni odwołali się od decyzji, a trzech z nich stanie przed pierwszym wyrokiem sądu 31 stycznia, kiedy to sąd zdecyduje, czy ich sprawa „zasługuje na ocenę”, powiedział Lee. Jeśli sąd rozpatrzy Twoją korzyść, Ministerstwo Sprawiedliwości musi rozpatrzyć Twoje wnioski o nadanie statusu uchodźcy.

Korea Południowa ma obowiązkowy pobór do wojska i bardzo poważnie traktuje przerwy w poborze.