25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polscy przeciwnicy aborcji protestowali przeciwko propozycjom liberalizacji obowiązującego restrykcyjnego prawa

Polscy przeciwnicy aborcji protestowali przeciwko propozycjom liberalizacji obowiązującego restrykcyjnego prawa

Tysiące antyaborcyjnych Polaków demonstrowało w niedzielę w Warszawie przeciwko najnowszym propozycjom nowego rządu dotyczącym liberalizacji surowych przepisów obowiązujących w kraju i umożliwienia aborcji do 12. tygodnia.

Reklama

Wiele osób, które wzięły udział w wiecu w centrum, odepchnęło się wagony Jako dzieci, gdy są noszone przez innych Flagi Biało-czerwone flagi narodowe lub plakaty przedstawiają płód w łonie matki. Kościół katolicki Polska Wezwał, aby niedziela była dniem modlitwy „o zachowanie życia stworzonego” i poparł marsz, Organizowany przez ruch antyaborcyjny.

„W obliczu promocji aborcji W ostatnich miesiącachBędzie parada Rzadka okazja Aby pokazać nasze wsparcie dla ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, stwierdziła w oświadczeniu Koalicja Ruchów Antyaborcyjnych.

Jak podkreślali protestujący Ciąg dalszy dyskusji Premier Donald Tusk o działaniach podjętych przez nowy rząd Należy złagodzić rygorystyczne przepisy Wprowadzony przez swojego konserwatywnego poprzednika.

W zeszłym tygodniu Polski parlamentDominacja liberalnej koalicji rządzącej i poparcie dla pełnej integracji z Unią Europejską głosowały za kontynuowaniem prac legislacyjnych nad czterema propozycjami zniesienia półzakazu aborcji obowiązującego na mocy obecnych przepisów.

Procedura parlamentarna może kolidować z wetem prezydenta Duty

Jest to praktyczne, tego można się spodziewać Może to zająć tygodnie, a nawet miesiąceWreszcie niech tak będzie Odrzucony przez konserwatywnego prezydenta, Andrzeja Dudy, którego kadencja zostanie przedłużona o kolejny rok. W zeszłym miesiącu Duda zawetował ustawę, która umożliwiłaby dostępność pigułki „dzień po” bez recepty od 15. roku życia.

Polska, zamieszkiwana przez około 38 milionów ludzi, szuka sposobów, aby to osiągnąć Liczba urodzeń wzrośnie, który obecnie wynosi 1,2 na kobietę i jest jednym z najniższych w UE. Polskie społeczeństwo starzeje się i kurczy, co poprzedni ultrakonserwatywny rząd wykorzystywał w swoich argumentach za zaostrzeniem prawa aborcyjnego.

Co roku przeprowadza się około 120 000 aborcji, ale tylko 161 jest legalnych w szpitalach

Obecnie aborcja jest dozwolona jedynie w przypadku gwałtu, stosunku płciowego albo zagrożenia życia lub zdrowia kobiety. Według Ministerstwa Zdrowia do 2022 r. 161 aborcji w szpitalach Polacy. Jednak zwolennicy aborcji uważają, że tak Co roku w Polsce aborcji dokonuje około 120 000 kobietCzęsto dostają pigułki potajemnie z zagranicy.

READ  Polski rząd rozważa zakazanie kanału telewizyjnego z powodu partyjnej krytyki

Kobiety podejmujące próbę aborcji nie są karane grzywną, ale osobom pomagającym im grozi kara więzienia. Kara więzienia do trzech lat. Obrońcy praw reprodukcyjnych twierdzą, że taki jest rezultat Lekarze odrzucają kobiety nawet w dozwolonych przypadkach W obawie przed konsekwencjami prawnymi dla siebie.

Opracowywane są cztery zalecenia

Jedna z czterech propozycji wdrażanych w parlamencie miałaby na celu dekryminalizację pomagania kobiecie w aborcji. Inna, której przywódcy są jawnie katolicy, utrzymałaby zakaz w większości przypadków, ale zezwoliłaby na aborcję w przypadkach aborcji, co zostało unieważnione orzeczeniem sądu z 2020 roku. Zezwalaj na aborcję do 12. tygodnia.