16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Po raz pierwszy znaleźli na Ziemi obiekt „nie z tego świata”.

Po raz pierwszy znaleźli na Ziemi obiekt „nie z tego świata”.o 09:59

CEST


Zespół astrofizyków pod przewodnictwem Aviego Loeba z Uniwersytetu Harvarda Zaskakującego odkrycia dokonano poprzez analizę materiału zebranego z pierwszego międzygwiazdowego meteorytu, który uderzył w Ziemię, znanego jako IM1..


to śledztwo, W ramach prowadzonego przez niego projektu Galileo zbadano 57 kul odzyskanych z miejsca uderzenia na Oceanie Spokojnymosiągnąć niezwykłe rezultaty.

Pochodzenie im1 jest niedostępne Układ Słoneczny Zostało to potwierdzone przy poziomie ufności 99,999%, popartym pomiarami prędkości wykonanymi przez satelity rządu USA.

Na podstawie tych pomiarów IM1 poruszał się z niezwykłą prędkością 60 kilometrów na sekundę w porównaniu z lokalnym standardem dla Drogi Mlecznej. Obiekt ten wykazał niezwykły opór, utrzymując swoją integralność przy prędkości kolizyjnej 45 kilometrów na sekundę, aż osiągnął wysokość 17 kilometrów nad Oceanem Spokojnym.


Kule odzyskane podczas misji są poddawane szczegółowej analizie w światowej sławy laboratoriach i stwierdzono, że pięć z nich zawiera niespotykaną dotąd kombinację pierwiastków, co wskazuje na pochodzenie spoza Układu Słonecznego. pomimo Loeb już wcześniej podnosił możliwość, że obiekty te mogą być sztucznego pochodzenia, ale obecne dowody nie potwierdzają tej hipotezy.

Odkrycie to rodzi szereg fascynujących pytań o naturę obiektów międzygwiezdnych, które mogą dotrzeć do naszej planety i ich możliwe pochodzenie. W miarę pogłębiania się śledztwa może zostać ujawnionych więcej informacji na temat tych tajemniczych kosmicznych gości.

READ  Należy zwrócić uwagę na zalecenia władz w Manizales dotyczące oszacowania zaćmienia