15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Płatność do JMAS za 600 pesos wyniosła ponad 24 tys.

Miasto Juarez. – Kiedy w ostatnią niedzielę, 26 czerwca, José Manuel uiścił określoną opłatę za usługę dla Miejskiej Rady Wodociągów i Sanitarnych, nigdy nie wyobrażałem sobie, że ta kwota, która wynosiła tylko 600 pesos, równa się płacy ponad 24 000 pesos.

Według Jose Manuela, w momencie dokonywania płatności na zdecentralizowanej stronie podał swoje dane osobowe oraz numer karty i natychmiast ekran zniknął i został powiadomiony o opłacie w domu towarowym, a także pod adresem uniwersytet w południowej części kraju.

„Otrzymałem zawiadomienie o ruchu na mojej karcie, w tym czasie zadzwoniłem do banku, ponieważ ich nie rozpoznałem, jeden był w Palacio de Hierro za 17 999 pesos, a drugi na Uniwersytecie Villahermosa za 6079 pesos” – wyjaśnił.

Wskazał, że w miniony poniedziałek otrzymał negatywną odpowiedź od BBVA, potwierdzającą, że sam użytkownik autoryzował ruchy, w związku z czym skarga nie jest rozpatrywana.

Jednak w czwartek zaczął widzieć innych Juarenses dotkniętych w ten sam sposób w sieciach społecznościowych.

„To, co robię, to zaczynam kontaktować się z osobami dotkniętymi chorobą, a w grupie na Facebooku każdy, kto ma ten sam problem, zaczyna dodawać, w tej chwili jest nas ponad 30 osób z różnych sektorów miasta i kart kredytowych. Głównie, ale także debetowych z BBVA, Santander i Scotiabank”.

Zauważył, że w ten sam sposób powierzył sobie zadanie ostrzegania ludzi na Facebooku, aby w przypadku znalezienia się w takiej samej sytuacji zadzwonili do niego na jego konto José Manuela Melchora i przyłączyli się do ruchu, aby zażądać odpowiedzi od JMAS.

Wskazał, że wśród osób, których to dotyczy, był inżynier systemowy, który jako jeden z pierwszych skontaktował się z JMAS w celu zgłoszenia sytuacji, więc dział systemów skontaktował się z nią, aby zapytać, czy nie wchodziła na inne strony, zanim to się stało.

READ  Lewis Hamilton vende su propio Pagani Zonda por 40 millones de pesos

„Myślę, że naprawdę wydarzyło się to, że strona JMAS została zhakowana, a nasze informacje zostały skradzione w celu postawienia oskarżeń, a wśród osób dotkniętych tym problemem byli ludzie z grupami z uniwersytetów w Guadalajara, Puebla, a nawet Infonavit” – powiedział Jose Manuel.

Skomentował, że jest już kontakt z rzecznikiem Urzędu Wodnego, ale jedyną odpowiedzią jest to, że będą prowadzić dochodzenie, więc poszkodowani udadzą się do urzędów centralnych w najbliższy poniedziałek o godzinie 11:00, aby się spotkać. Z właścicielem Sergio Nevarezem.

„Nie mierzą skali tego, co się stało, a teraz mam około 10 dni na rozwiązanie tego, w przeciwnym razie będę musiał zapłacić ponad 24 000 pesos, powinni odpowiedzieć” – powiedział.

Dodał, że jako obywatel, oprócz tego, że jego informacje zostały naruszone, tylko on jest dotknięty, ponieważ jeśli bank lub JMAS w końcu mu nie zareagują, to on musi ponieść konsekwencje.

„Źle się czuję, to dużo, bank mi nie wybaczy ani nie wyznaczy terminu do spłaty, a jeśli nie spłacam ich na czas, naliczą mi odsetki, a nawet widzę, że moja historia kredytowa ma wpływ jeśli wsadzą mnie do biura kredytowego.