3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Peleryna-niewidka Harry’ego Pottera jest prawdziwa i została wynaleziona w Chinach

Peleryna-niewidka Harry’ego Pottera jest prawdziwa i została wynaleziona w Chinach

Możliwość stania się niewidzialnym zawsze była jedną z jej „mocy” Ludzkość marzyła. Był wielokrotnie przedstawiany w literaturze i filmie, a najsłynniejszą z nich jest „Płaszcz-Niewidka” Harry’ego Pottera.

Przez setki lat było to tylko marzeniem… aż do teraz, gdy grupa chińskich naukowców była o krok od jego urzeczywistnienia.

Polecamy: Pierwsze w kosmosie kamery 360 stopni rejestrują wspaniałe obrazy Ziemi.

Peleryna-niewidka jest prawdziwa

W College of Science na Uniwersytecie Donghua w Chinach zespół inżynierów od ponad dziesięciu lat opracowuje coś, co nazywają „peleryną-niewidką”. Postęp w tworzeniu tego artefaktu jest tak zaawansowany, że niedawno wystawił go na widok publiczny fizyk Zhou Junhao, który… Pokaż to światu na wydarzeniu naukowym.

Na filmie Junhao pojawia się na scenie w towarzystwie dwóch mężczyzn, którzy pomagają mu nieść coś, co wygląda jak przezroczyste prześcieradło, przez które widać jego nogi.

Publiczność była zaskoczona, gdy asystenci przenieśli „płaszcz” (tak to nazwał Junhao) i to natychmiastJego dolna część ciała zniknęła całkowicie.

Ku zaskoczeniu wszystkich naukowiec wyjaśnił, że nie użyto żadnej magii w stylu Harry’ego Pottera czy Władcy Pierścieni, ale raczej małe wypukłe cylindryczne soczewki, które zmieniały światło słoneczne i w ten sposób generowały uderzający efekt. efekt znikania. .

Jak korzystać z peleryny-niewidki?

Nie ujawniono zastosowań, jakie Chiny zamierzają zapewnić tej technologii, ale prawda jest taka, że ​​można wymyślić setki takich zastosowań.

Najbardziej komentowanym potencjalnym zastosowaniem jest Na rynku broni. Część ekspertów stwierdziła już, że „peleryna-niewidka” może służyć do ukrywania sprzętu wojskowego, żołnierzy, a nawet służyć w misjach szpiegowskich.

Mimo to profesor Junhao z radością i łatwością ujawnił postęp swojego wynalazku, a nawet zapewnił, że w przyszłości „każdy będzie miał niewidzialny płaszcz”.

Polecamy: W Belize pojawia się ponownie najstarsze zwierzę świata: rekin urodzony w 1505 roku.

READ  Tylko wytrenowany umysł może znaleźć słowo „kawa” w ciągu 8 sekund — naucz mnie czegoś o nauce

Na chwilę obecną postęp jest znaczący, ale jak komentowali sami uczestnicy projektu, na tę technologię jest jeszcze czas Science fiction Jest już ukończony i można go poważnie rozważyć do użytku cywilnego.

ORP