3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Studenci medycyny na National University of Rosario mogą nie zdać egzaminu, jeśli czują się „źle traktowani” przez nauczyciela

Studenci medycyny na National University of Rosario mogą nie zdać egzaminu, jeśli czują się „źle traktowani” przez nauczyciela

Rada Dyrektorów Wydziału Nauk Medycznych Narodowego Uniwersytetu w Rosario (UNR) zatwierdziła „test pilotażowy” protokołu, który umożliwia studentom złożenie wniosku o zawieszenie egzaminu, jeśli doświadczą przypadku „złego traktowania” ze strony nauczyciel odsyłający.

W ramach projektu “Bardziej sprawiedliwe stoły”promowany przez grupę Walka o prawa studentów (ALDE), która prowadzi Centrum Studenckie na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu im. Narodowy Uniwersytet Rosario (UNR), wyżej wymienione władze domu badawczego zatwierdziły nowy protokół określający Uczeń ma prawo poprosić o zawieszenie egzaminu, jeśli czuje się „źle traktowany” przez nauczyciela. Inicjatywa ta obowiązuje od początku listopada, jednak warto zaznaczyć, że znajduje się ona w fazie „pilotażowych testów”.

„Począwszy od listopadowych harmonogramów, jeśli zostaniesz źle potraktowany przy stole lub zabiorą ci coś, co nie pochodzi z okręgu, będziesz mógł poprosić o bojkot egzaminu i przystąpienie do niego ponownie”. Kolejna komisja egzaminacyjna„w tym samym wezwaniu” – stwierdzili z ALDE 28 września, czyli w dniu, w którym UNR, w oświadczeniu podpisanym przez profesora i doktora Jorge Molinasa, dziekana i przewodniczącego Rady Dyrektorów Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Rosarena, potwierdził przyjęcie protokołu.

To „narzędzie”, jak opisuje ALDE, zostało wprowadzone w kontekście „nierównych i nieuczciwych” egzaminów, które musieli zdać uczniowie, a jego celem „Doskonalanie form ewaluacji”.

„Pozostawi również zapis tożsamości nauczycieli, którzy stosują te praktyki, które nam wyrządzają krzywdę” – potwierdziła ALDE w poście na Instagramie.

"Bardziej sprawiedliwe stoły"projekt promowany przez grupę studentów zgromadzonych w ALDE.
„Fairer Tables” – projekt promowany przez grupę studentów skupionych w ALDE.

W takim scenariuszu student może poprosić o przerwanie egzaminu na miejscu „Ocena treści nie ujętych w programie powiatowym”. Po drugie: Uwzględnienie profesorów przy stole arbitrażowym „błędny” Zgodnie z protokołem, koncepcje są „należycie poparte bibliografią”. Po trzecie i ostatnie, jeśli tak jest„Brak szacunku lub niewłaściwe traktowanie podczas egzaminu”.

Jeżeli student medycyny chce wystąpić z wnioskiem o zawieszenie egzaminu, powinien najpierw zgłosić to nauczycielowi dyżurującemu. Następnie zainteresowany musi szukać Formularz Dostępny co roku w Sekretariacie Generalnym i uzupełniany o wymagane dane. Po zakończeniu tego etapu władze uczelni powołują dla kandydata nową komisję egzaminacyjną, która musi przystąpić do egzaminu ponownie w tym samym terminie egzaminacyjnym.

READ  Ibiza, raj luksusu zabarwiony szmaragdami, turkusami i bursztynami

Jeżeli do zdarzenia znęcającego się dojdzie podczas Wirtualny egzaminProcedura jest podobna, tylko w tym przypadku odpowiedni formularz należy przesłać pocztą elektroniczną do sekretariatu odpowiedniego regionu.

Kolejno zdarzają się przypadki, w których studenci studiów medycznych na Uniwersytecie Narodowym w Rosario (UNR) mogą wnioskować o zawieszenie egzaminu.
Kolejno zdarzają się przypadki, w których studenci studiów medycznych na Uniwersytecie Narodowym w Rosario (UNR) mogą wnioskować o zawieszenie egzaminu.

Po przeanalizowaniu projektu przedstawionego przez studentów ALDE władze uczelni zdecydowały „oddelegować do jego realizacji kierownictwo Wydziału Lekarskiego”. Testowanie przesłanego projektu w trybie demonstracyjnymDzięki temu student może złożyć wniosek o zawieszenie egzaminu” – czytamy w wydanym pod koniec września komunikacie.

Rada Nauk Medycznych wyjaśniła również, że protokół Będzie obowiązywać w terminach egzaminów listopad-grudzień oraz luty-marzec Z bieżącego roku akademickiego. „Po zakończeniu wyniki zostaną ocenione i omówione pod kątem ich trwałości” – podsumowali.

Zgodnie z oczekiwaniami procedura „nie poszła dobrze” i wywołała wśród nauczycieli atmosferę dyskomfortu. „Uczniowie zgłaszali, że byli narażeni na sytuacje przemocy Na egzaminach proszą o rzeczy, które nie są zgodne z dziedziną, ale poziom nie był dobry w oczach nauczycieli. Wielu miało poczucie, że są obserwowaniTym bardziej, że na nauczycieli też często spotykają się ataki werbalne ze strony uczniów” – podsumował w rozmowie z gazetą jeden z nauczycieli uczelni Kapitał.

Wbrew protokołowi promowanemu przez ALDE studenci zgromadzili się w grupie Płatny 6 listopada, na kilka dni przed wejściem w życie przepisów, wydali oświadczenie, w którym zwrócili się o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia i złożyli propozycję. „ponowne rozważenie” Ocena możliwości anulowania inicjatywy.

Przesłanie Grupy Studenckiej Impulso kierujemy do Dziekana i Przewodniczącego Rady Dyrektorów Wydziału Nauk Medycznych Narodowego Uniwersytetu Rosario, profesora Jorge Molinasa.
Przesłanie Grupy Studenckiej Impulso kierujemy do Dziekana i Przewodniczącego Rady Dyrektorów Wydziału Nauk Medycznych Narodowego Uniwersytetu Rosario, profesora Jorge Molinasa.

Jednak od soboty nadal obowiązuje protokół bojkotu egzaminu w przypadku znęcania się nad nauczycielem.