23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Partie opozycyjne w Polsce domagają się uwolnienia dwóch posłów skazanych za nadużycie władzy

Partie opozycyjne w Polsce domagają się uwolnienia dwóch posłów skazanych za nadużycie władzy

Opozycyjna Partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) zażądała uwolnienia dwóch posłów oskarżonych podczas wtorkowej debaty parlamentarnej w Polsce o nadużycie władzy, którzy zostali aresztowani w zeszłym tygodniu po schronieniu się w pałacu prezydenta Dudy.

Reklama

Polska opozycja Prawo i Sprawiedliwość (Oddawać mocz) we wtorek przerwała debatę parlamentarną w sprawie uwięzienia jej przedstawicieli Mariusz Kamiński I Masija Wasika Zażądali także uwolnienia obojga.

Marszałek izby Szymon Holownia poprosił posłów o zachowanie spokoju i umożliwienie rozpoczęcia debaty parlamentarnej, na którą zaproszono kobiety. Żony uwięzionych polityków. „Barbaro Kamińska i Roma Vasic, dziękujemy, że jesteście z nami. Jesteśmy z wami” – powiedział. Oddawać mocz i były minister obrony Marius Błaszak.

Kamiński i Wasik pozostają w więzieniu po skazaniu ich przez warszawski sąd w grudniu Dwa lata więzienia Przez Nadużycie władzy. Obaj poszli zostali zatrzymani Zeszły tydzień Pałac Prezydencki, na wiele godzin schronili się pod schronieniem prezydenta Dudy, pogłębiając kryzys instytucjonalny, przed którym stoi nowy premier Donald Tusk z ultrakonserwatywnym PiS, który rządzi Polską od ośmiu lat. Większość parlamentarna w wyborach, które odbyły się w październiku ubiegłego roku. Sprawa pokazuje bliskość polskiego prezydenta.Andrzeja DudyW opozycji do rządu Tuska.

W ubiegły czwartek Duda ogłosił, że ponownie rozpoczął nowy proces Przepraszam Kamiński i Wasik. Obaj zostali już ułaskawieni przez Dudę w 2015 roku w tej samej sprawie, co było kwestionowane przez część ekspertów i ekspertów prawnych.

READ  Celsa Funds kontynuuje plan restrukturyzacji