20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Grupa Wyszehradzka nagłaśnia swoje wewnętrzne podziały w związku z wojną w Rosji i na Ukrainie

Grupa Wyszehradzka nagłaśnia swoje wewnętrzne podziały w związku z wojną w Rosji i na Ukrainie

Cztery kraje Europy Środkowej (Czechy, Polska, Węgry i Słowacja) ujawniły we wtorek swoje głębokie podziały w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę i sposobu rozwiązania konfliktu.

Reklama

W tym samym czasie Republika Che I Polska zjednoczeni w swoim silnym wsparciu UkrainaRozważa dostarczenie broni, Węgry I Słowacja Cztery kraje postkomunistyczne tworzą nieformalną grupę członków. Unia Europejska I to NATO Znany jako Grupa Wyszehradzka.

„Myślę, że można powiedzieć, że istnieje różnice między nami” – powiedział czeski premier. Piotr FialaTak się stało Kompozytor ze spotkania w Praga.

– Nie będę tego ukrywać Różnimy się perspektywą W tym dniu Przyczyna rosyjskiej agresji Przeciw Ukrainie i Sposoby rozwiązania– powiedziała Fiala.

Prezydent Rosji Władimir Putin jest „zbrodniarzem wojennym, jedynym powodem wojny na Ukrainie jest agresja Rosji na Ukrainę” – powiedział polski premier. Donalda Tuska. „Bez względu na to, jak silna jest Rosja jako kraj, polityczna, moralna i historyczna ocena tego, co dzieje się dziś na Ukrainie, musi pozostać jednoznaczna” – dodał.

Słowacja i Węgry odmawiają dostaw broni i amunicji na Ukrainę

Premier Słowacji, Roberta FigoPowiedział, że podejście Zachodu do wojny to „całkowita porażka”, podczas gdy jego węgierski odpowiednik Wiktor OrbanNawiązała bliskie stosunki z Rosją.

„Nie wierzę w militarne rozwiązanie konfliktu na Ukrainie” – powiedział Figo, dodając, że Unia Europejska powinna pozostać. Plan pokojowy na wojnę.

FigoPowtórzył to już wcześniej lewicowy populista Rosyjska historia Powody wojny na Ukrainie, w tym bezpodstawne twierdzenie Putina, że ​​obecny rząd ukraiński kieruje reżimem nazistowskim, wymagają ochrony etnicznych Rosjan mieszkających na wschodzie kraju.

Sprzeciwia się także sankcjom UE nałożonym na Rosję Chce uniemożliwić Ukrainie wejście do NATO. Fico powiedział, że żadna ilość zachodniej broni dla Ukrainy nie zmieni przebiegu wojny.

READ  Polska rozpocznie rozmieszczanie amerykańskiego systemu rakietowego Patriot w październiku

„Tylko wojna może się zakończyć mówi„, zauważył ze swojej strony Orbana, nacjonalista konserwatywny populista. Dodał, że rozmowy pokojowe powinny rozpocząć się „jak najszybciej”.

Czechy i Polska opowiadają się za zwiększeniem wsparcia dla Ukrainy

„Wiemy, kto jest agresorem, wiemy, kto jest ofiarą” – powiedział. Fiala Tego samego dnia po odrębnym umówieniu kość słoniowa. „Jesteśmy gotowi zdecydowanie wesprzeć Ukrainę i szukamy wszelkich sposobów na dalsze zwiększenie naszego wsparcia”.

Tusk zwrócił uwagę, że ważne jest, aby „w tym bardzo skomplikowanym ostatnio regionie były dwie rozmawiające stolice”. Jeden głos Praktycznie na każdy temat. „Od początku tego konfliktu mówimy jednym głosem o agresji Rosji na Ukrainę, o odpowiedzialności za tę tragedię”.

Polska Mówi, że istnieje Czech jest chętny do wniesienia wkładu w projekt Zakup pilnie potrzebnej Ukrainie amunicji z krajów trzecich spoza UE.

Fiala i Tusk z radością przyjęli poniedziałkowe głosowanie parlament węgierski Zdecydowano się na ponad 18-miesięczne opóźnienie, aby oczyścić drogę do wejścia Szwecji do NATO.