20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

OpenAI odpowiada New York Timesowi; Oskarża go o włamanie przy użyciu ChatGPT

Agencja prasowa Francji

Gazeta „La Jornada”.
środa, 28 lutego 2024, s. 28 6

San Francisco. OpenAI zmierzyło się w sądzie przeciwko New York Times (New York Times), Potępił go za naruszenie praw autorskich, zarzucając to amerykańskiej gazecie włamać się Interfejs ChatGPT dla sztucznej inteligencji (AI) na potrzeby produkcyjne Bardzo nietypowe wyniki.

OpenAI złożyło w poniedziałek apelację do nowojorskiego sądu, prosząc sąd o wyłączenie niektórych elementów i zarzutów ze skargi. Nowy Jork czasy.

„Wbrew twierdzeniom (…) ChatGPT w żaden sposób nie zastępuje subskrypcji New York Times, Startup z Kalifornii argumentuje.

Pod koniec grudnia gazeta złożyła pozew przeciwko OpenAI i Microsoftowi, głównemu inwestorowi startupu, który zyskał na znaczeniu po pojawieniu się ChatGPT w branży technologicznej.

W artykule kwestionuje się metody rozwoju platform generatywnej sztucznej inteligencji, w szczególności ChatGPT, które „opierają się na ogromnych modelach uczenia się tworzonych poprzez kopiowanie i wykorzystywanie milionów artykułów z… czasy Chronione prawem autorskim.”

Generatywna sztuczna inteligencja, spopularyzowana przez ChatGPT, może generować wszelkiego rodzaju treści (tekst, obrazy, linie kodu, ostatnio wideo itp.) za pomocą prostego zapytania w języku potocznym.

Nieprawidłowe wyniki

„Prawda jest taka, że New York Times Zapłaciłem komuś, żeby zhakował produkty OpenAI. Startup stwierdził w swojej apelacji złożonej przed nowojorskim sądem, do której AFP miała dostęp, że wygenerowanie niezwykle nietypowych wyników wymagało dziesiątek tysięcy prób, które stanowią „jeden z dowodów w jego skardze”.

Gazeta Wykorzystał błędy komputera i naruszył regulamin Zapewniony ChatGPT Części tych samych przedmiotów, które próbowałeś zdobyćoskarżona spółka. Zwykli ludzie nie korzystają w ten sposób z produktów OpenAIon dodał.

Firma twierdzi również, że wykorzystywanie materiałów chronionych prawem autorskim jest legalne W tworzeniu nowych, odmiennych i innowacyjnych produktówCytat z orzecznictwa.

Inwestowanie czasu, pieniędzy i talentu

READ  Dólar cierra hoy 26 de agosto de 2021 en México; tipo de cambio

W grudniu gazeta zauważyła, że ​​„aby tworzyć dziennikarstwo wysokiej jakości, New York Times inwestuje ogromną ilość czasu, pieniędzy, doświadczenia i talentu”, jeśli tak jest Możliwość zarabianiaJakość i ilość produkcji redakcyjnej spadnie.

Inne organizacje i osoby fizyczne złożyły podobne pozwy przeciwko firmom produkującym sztuczną inteligencję, na przykład autorowi książki gra o tron, George R.R. Martin przeciwko OpenAI.

Ten startup i inni oskarżeni w tych procesach zwyciężyą, ponieważ nikt – nawet… New York Times- „Ma prawo monopolizować fakty i gramatykę” – stwierdziła firma.