3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkrycie dużych złóż wody na równiku Marsa

Odkrycie dużych złóż wody na równiku Marsa

Co musisz wiedzieć:

Naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej odkryli ogromne złoża zamarzniętej wody pod równikiem Marsa.

Z wiadomościami, do których dotarli naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) Odkryli ogromne złoża zamarzniętej wody pod równikiem MarsaOznacza to także największą ilość cieczy, jaką kiedykolwiek znaleziono w tej części Czerwonej Planety.

Woda na równiku Marsa

Według tego samego Europejska Agencja KosmicznaPonad 15 lat temu sonda Mars Express rozpoczęła badanie formacji Medusae Fossae (MFF) na planecie najbliższej Ziemi, odkrywając ogromne złoża o głębokości do 2,5 km. Ale teraz dzięki nowym badaniom odkryli, że jest to zamarznięta woda poniżej równika Marsa.

Pierwsza transmisja na żywo-Mars-czerwiec
Zdjęcie: esa.int

Oto sytuacja; Dzięki radarowi MARSIS Europejskiej Sondy Kosmicznej eksperci odkryli, że duże złoża pod powierzchnią Marsa, o grubości do 3,7 km, Pokaż te same znaki, które znajdują się na czapach polarnych tej planety, którą już znasz „Jest bardzo bogaty w lód.”.

„Co ciekawe, sygnały radarowe odpowiadają temu, czego spodziewamy się zobaczyć z pokryw lodowych i są podobne do sygnałów, które widzimy z czap polarnych Marsa, o których wiemy, że są bardzo bogate w lód”., mówi Thomas Watters z Smithsonian Institution w Stanach Zjednoczonych i główny autor badań.

Zamarznięte pokłady wody na Marsie.
Zdjęcie: Europejska Agencja Kosmiczna // Zamarznięte wodą osady na Marsie.

Według ekspertów, Gdyby lód na równiku Marsa stopił się, pokryłby całą planetę warstwą wody o głębokości od 1,5 do 2,7 metra.. Aby dać ci jaśniejsze wyobrażenie o tym, ile jest w nim cieczy, może wypełnić ziemskie Morze Czerwone.

Złoża odkryto dzięki radarowi

Europejska Agencja Kosmiczna wyjaśnia, że ​​formacja Medusae Fossae składa się z kilku wyrzeźbionych przez wiatr elementów, które mają setki kilometrów szerokości i kilka kilometrów wysokości i znajdują się na granicy wyżyn i nizin Marsa. Tak naprawdę uważają to miejsce za największe źródło pyłu i jedno z największych złóż na Czerwonej Planecie..

READ  Jak szybko i za pomocą najlepszych leków wyleczyć jęczmień
Zamarznięte pokłady wody na Marsie.
Zdjęcie: Europejska Agencja Kosmiczna // Zamarznięte wodą osady na Marsie.

Pierwsze obserwacje z łazika Mars Express wykazały, że to miejsce jest stosunkowo przezroczyste dla radarów i ma niską gęstość – dwie cechy, które pojawiają się również w osadach lodowych na Marsie. Ale naukowcy nadal to robią Obawiają się, że było to po prostu ogromne nagromadzenie pyłu, popiołu wulkanicznego lub osadu.

Jednak dzięki radarowi MARSIS zorientowali się, że nie była to tylko ogromna ilość pyłu, gdyż nie zaobserwowano gęstości tego materiału; Wyniki nowego badania opublikowane funkcje sugerują Istnieją warstwy pyłu i lodu, wszystkie pokryte warstwą popiołu o grubości setek metrów.

Zamarznięte pokłady wody na Marsie.
Zdjęcie: Europejska Agencja Kosmiczna // Zamarznięte wodą osady na Marsie.

Wszystko wskazuje na to, że na Marsie znajdują się obfite ilości wody

Dzięki najnowszym odkryciom naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej uważają, że chociaż Mars obecnie wydaje się jałowym światem, w rzeczywistości jest… Tego typu odkrycia sugerują, że w pewnym momencie na Czerwonej Planecie było mnóstwo wody.

Tak, eksperci Znaleźli wszystko, od wyschniętych kanałów rzecznych, starożytnych dna oceanów, jezior, a nawet dolin wyrzeźbionych przez wodę. Odkryli także ważne rezerwy zamarzniętej wody na powierzchni Marsa. Takie jak ogromne polarne czapy lodowe, zakopane lodowce w pobliżu równika i lód w pobliżu powierzchni.

Zamarznięte pokłady wody na Marsie.
Zdjęcie: Europejska Agencja Kosmiczna // Zamarznięte wodą osady na Marsie.

„Ta najnowsza analiza podważa nasze zrozumienie składu skamieniałości Meduzy i rodzi tyle samo pytań, ile daje odpowiedzi”., mówi Colin Wilson, naukowiec projektu Mars Express.

„Jak dawno temu utworzyły się te lodowe osady i jak wyglądał wówczas Mars? Jeśli potwierdzi się, że to lód wodny, te masywne złoża zmienią nasze rozumienie historii klimatu Marsa. „Każde starożytne złoże wody byłoby doskonałym celem eksploracji przez ludzi lub roboty”., Dodać.

Wreszcie ESA uważa, że ​​możliwe jest poznanie i potwierdzenie rozmiaru i lokalizacji tych zamarzniętych złóż wody Jest to bardzo ważne dla przyszłych eksploracji Marsa przez człowieka.

READ  Czarna dziura w centrum Drogi Mlecznej obudziła się 200 lat temu

Wszystko, czego nie wiedziałeś, a powinieneś wiedzieć, znajdziesz na Sopitas.com