2 maja, 2024

O tytuł Polska zmierzy się z Hiszpanią

Zwycięzca Ibizy U16F International zostanie wyłoniony w ostatnim meczu pomiędzy Hiszpanią a Polską (sobota o 11:00), po tym jak polska drużyna zwyciężyła w drugim meczu (71-82) z Niemcami.

Po kilku pierwszych minutach bez wyraźnej dominującej drużyny, to Polska wypracowała sobie pierwszą znaczącą przewagę, prowadząc 0:9 w pierwszej kwarcie (16:25). .

Jednak presja defensywna Niemca mogła zmienić scenerię meczu po spektakularnym rozpoczęciu drugiej kwarty, kiedy to prowadził 11-2, zmniejszając deficyt do jednego punktu i przyspieszając tempo meczu. Polkom udało się utrzymać prowadzenie, jednak najbliżej na tablicy wyników znajdowały się Niemcy aż do trzech minut przed przerwą, kiedy to kosz Elli Pange odmienił wynik, co i tak doprowadziłoby do remisu. Akt drugi (39-39).

Wydawało się, że Niemcy przejmą kontrolę nad meczem, jednak przerwa przełamała pozytywną dynamikę zespołu i Polska ponownie otrzymała decydujący cios w trzeciej kwarcie, prowadząc 0:8. Od tego momentu drużyna będąca widzem na tablicy wyników wiedziała, jak utrzymać znaczną różnicę w wynikach, choć rywale też mieli momenty, gdy wydawało się, że Polsce grozi zwycięstwo. Ostatnie dziesięć minut kończyło się wynikiem 54-67 na korzyść Polski, a w końcówce zawsze więcej niż dziesięć punktów, by zakończyć zwycięstwo 71-82.

Dzięki temu mecz pomiędzy Hiszpanią a Polską stanie się meczem finałowym, który wyłoni zwycięzcę Międzynarodowego Turnieju Ibiza U16F rozgrywanego w es Viver Pavilion. Ze swojej strony Niemcy zakończyli już swój udział w tym turnieju dwiema porażkami i tym samym zajęli trzecie miejsce.