22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dobra jakość dla Fundacji Barza w Polsce

Dobra jakość dla Fundacji Barza w Polsce

Fundació Barça Oryginalna zaprezentowała się z dobrej strony podczas wczorajszego i dzisiejszego meczu „No Barriers European Supercup” rozgrywanego w Warszawie z udziałem włoskiej drużyny Insuperabili z Polski. oraz Patrioci Wołyńscy z Olimpiad Specjalnych na Ukrainie. Siedmiu zawodników Barçy, którzy tego doświadczyli, grało na boisku ze sztucznej trawy, znacznie większym niż boisko do piłki nożnej 8-osobowej i boisko do piłki nożnej w pomieszczeniach zamkniętych, rozgrywając mecz wymagający wysokich kwalifikacji. „Jesteśmy zadowoleni z reakcji zespołu” – mówi Jordi Palau, trener Fundació Barça. „Większość naszych zawodników nie grała w futsal i dobrze się zaadaptowała. Stawienie czoła tym trudnościom jest dla nich dobrym doświadczeniem. Niezależnie od wyników, byli bardzo dobrzy” – dodaje.

Wczoraj, w czwartek 7-go, Fundacja Barçy rozpoczęła zawody męską drużyną Insurabilly złożoną z zawodników futsalu z niepełnosprawnością intelektualną z całych Włoch. Choć wynik (1-4) wyraźnie zdeklasował Katalończyków, walka była bardzo wyrównana i dopiero w ostatniej kwarcie rozstrzygnęła się na korzyść Transalpines. Z drugiej strony drugi mecz dnia był inny, gdyż Blaugrana zmierzyła się z Wołyńską Olimpiadą Specjalną z Ukrainy. Jakże odmienna jest filozofia tego zespołu od filozofii Zespołu Insuperably. Zwycięstwo (1-8) na korzyść Fundacji Barcelony jest prawdą. Ponadto, za zgodą obu drużyn, Ukraińcy przez niemal całą drugą połowę grali z większą liczbą zawodników z pola niż Katalończycy.

O home runie decydował praktycznie już w ten sam czwartek, kiedy Włosi wygrali minimum (1:0) mecz pomiędzy drużyną Insuperabilly a polską drużyną Futsal Bess Barrier. W piątek Fundacja Barça Real zakończyła swój udział w „No Barriers European Supercup” niewielką porażką (1:2) z gospodarzami w zaciętym meczu. Zespół Futsal Pes Barrier to selekcja zawodników futsalu z niepełnosprawnością intelektualną, w tym przypadku z Polski.