19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowe ograniczenia podróżowania w USA zamykają drzwi osobom zaszczepionym Sputnikiem V

Waszyngton, USA- El Rząd Stanów Zjednoczonych W zeszłym tygodniu ogłosił, że wkrótce otworzy swoje podwoje dla Szczepienia zagranicznych podróżnych przeciwko Covid-19, w złagodzeniu restrykcji nałożonych na duże segmenty globalnych odwiedzających po raz pierwszy od początku pandemii.

Ale nowe zasady, które… Wejdzie w życie w listopadzieWydaje się również, że wykluczają wiele osób, które uważają się za w pełni odporne, w tym miliony, które otrzymały dwie dawki szczepionki. Sputnik z Rosja.

Setki tysięcy Rosjan może być bezpośrednio dotkniętych. Mimo chłodnych stosunków dyplomatycznych i ograniczonego popytu na podróże międzynarodowe odwiedziło go blisko 300 tys. Rosjan. Zjednoczone państwo W 2019 r. ostatni rok, dla którego dostępne są liczby, według Amerykańskie Stowarzyszenie Podróży.

Mówiąc bardziej ogólnie, Zjednoczone państwo To kolejny cios dla moich producentów Sputnik, który – który Moskwa Firma z dumą ogłosiła, że ​​jest to pierwsza zarejestrowana szczepionka na koronawirusa do użytku. Chociaż szczepionka miała być potężnym narzędziem dyplomacji pandemicznej, jej ograniczona akceptacja za granicą i powolne tempo dostarczania pozostawiły nie tylko szczepionki zachodnie, ale także te wytwarzane przez chińskich producentów.

„To duży problem dla rosyjskich podróżników i osób z innych krajów, które otrzymały Sputnik V” Powiedziała Judith Twigg, profesor uniwersytecki na La Virginia Commonwealth University Który śledzi zdrowie publiczne w Rosji, zgodnie z nowymi przepisami USA w wiadomości e-mail.

ten Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (RDIF), który jest funduszem państwowym, który wsparł SputnikPowiedział w oświadczeniu, że szczepionka „Nie tylko został zatwierdzony w 70 krajach, w których żyje ponad 4 miliardy ludzi, czyli ponad połowa światowej populacji, ale jego skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzono podczas badań klinicznych i podczas rzeczywistego stosowania w wielu krajach”.

Nowy plan Zjednoczone państwo Wymaga, aby większość obcokrajowców szukała: Wjazd do Stanów Zjednoczonych jest szczepiony szczepionkami zatwierdzonymi do użycia w nagłych wypadkach, albo Administracja Jedzenia i Leków o nie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Obejmuje to szczepionki wyprodukowane przez Pfizer i Moderna, a także zastrzyki opracowane przez chińskie firmy, takie jak Sinopharm i Sinovac.

READ  Nowo żonaty nauczyciel, który dokonał napaści na tle seksualnym na 13-letnich chłopców w Iowa; Grozi mu do 33 lat więzienia Wiadomości z Meksyku

ale Sputnik, szczepionka adenowirusowa opracowana przez Światowa Organizacja Zdrowia nie zatwierdziła jeszcze Instytutu Epidemiologii i Mikrobiologii Ammalia z siedzibą w Moskwie.

Szczepionki zaakceptowane przez rząd USA dla podróżnych to te, które zostały zatwierdzone do użytku w sytuacjach awaryjnych na mocy Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA)

To mówiąc: Pfizer / BioNtech, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna, Sinopharm i Sinovac / Coronavac.

Ci, którzy odeszli, to ci, którzy nie są zatwierdzeni: Sputnik V, Novavax, Abdullah i Sirin.

Tak, podróżni muszą przedstawić na to dowód COVID-19 Z wynik negatywny Do trzech dni przed wejściem na pokład samolotu.

Tak, ale obywatele USA, którzy nie zdecydują się na szczepionkę, powinni ją otrzymać Wypróbuj jeden dzień przed wejściem na pokład samolotu I kolejny podczas lądowania na terytorium Ameryki Północnej.

Wcześniej podróżni z krajów, w których zastosowano ograniczenia, pozostawali 14 dni w kraju pośrednim Nie znajduje się na liście krajów, które później mają zakaz wjazdu do Stanów Zjednoczonych.

ale to To nie będzie już wymóg do wjazdu do kraju.

Chyba że jest to lot niezbędny, Granice północna i południowa Stany Zjednoczone będą zamknięte na czas nieokreślony.

Do podstawowych działań należą: lekarze, praca, zdrowie publiczne, legalny handel przygraniczny, loty dyplomatyczne, oficjalne loty rządowe czy loty wojskowe.

(z informacjami z El Universal i El País)