18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dzięcioły i 22 inne gatunki uznano za wymarłe w Stanach Zjednoczonych

Dzięcioł był ostatnio widziany w kwietniu 1944 roku w północno-wschodniej Luizjanie. | Zdjęcie: Internet.

ten ptak stolarz Dziób z kości słoniowej, jeden z najbardziej luksusowych ptaków w Stanach Zjednoczonych, oraz 22 inne gatunki zostały uznane przez władze Ameryki Północnej za trwale wymarłe.

Ten typ ptak stolarz należący do rodziny PicidaeWyróżniał się obecnością czarno-białego upierzenia, z czerwonym grzebieniem u samców i mierzył około 50 centymetrów.

Jest sklasyfikowany jako Zagrożonych gatunków w 1967 r., głównie z powodu zaniku lasów, które były jego siedliskiem oraz nadmiernego polowania kolekcjonerów. Okaz tego typu był ostatnio widziany w kwietniu 1944 roku w północno-wschodniej Luizjanie.

Inne wymarłe gatunki

pomiędzy Gatunki, które uczeni Stracili nadzieję, że w ogóle zobaczą życie Ona Ave Reneta de BachmannI Dwa rodzaje ryb słodkowodnych, osiem rodzajów małży i jedna roślina.

Lista zawiera jednak również Jedenaście gatunków jest endemicznych dla Hawajów i wyspy GuamWśród nich jest kilka ptaków i gatunków nietoperzy.

Według oświadczenia amerykańska Federalna Służba ds. Ryb i Dzikiej Przyrody ustaliła, że ​​te 23 gatunki obecnie wyginęły, więc rozpoczęła proces usuwania ich z listy gatunków zagrożonych.

Co oznacza, podobno, „te 23 gatunki zostały sklasyfikowane jako zagrożone zbyt późno, aby mogły zostać uratowane”.

Ta wiadomość „potwierdza, w jaki sposób działalność człowieka może prowadzić do degradacji i wyginięcia gatunków, przyczyniając się do utraty siedlisk, nadmiernej eksploatacji, wprowadzania gatunków inwazyjnych i chorób” – czytamy w oświadczeniu.

Oczekuje się, że rosnące skutki zmian klimatu zaostrzą te zagrożenia” podane w oświadczeniu.

Specjaliści podkreślają, że Zwierzęta żyjące na wyspach są łatwiej zagrożone ze względu na ich izolację. Ponad 650 gatunków roślin i zwierząt na Hawajach i na wyspach Pacyfiku jest zagrożonych wyginięciem, bardziej niż jakikolwiek inny stan w kraju. Co więcej, nigdzie indziej na świecie nie ma ich zbyt wiele.