16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kobieta została skazana na śmierć w Pakistanie za pozbawienie jej statusu proroka Mahometa

Kobieta została skazana na śmierć w Pakistanie za pozbawienie jej statusu proroka Mahometa

Kobieta została oskarżona o rozpowszechnianie obrazów wbrew naukom Mahometa, przestępstwo karane śmiercią w Pakistanie (zdjęcie referencyjne) 30 września 2021 r. REUTERS / Faiz Aziz TBX Image of the Day

W poniedziałek Sąd Sesyjny skazał na proroka Mahometa muzułmankę oskarżoną o bluźnierstwo na podstawie przepisu pakistańskiego kodeksu karnego.

„Ustalono ponad wszelką wątpliwość, że pozwana Salma Tanfir pisała i rozpowszechniała uwłaczające pisma proroka Mahometa (niech Bóg błogosławi go i obdarzy go pokojem) i nie mogła udowodnić, że jej sprawa wchodziła w zakres wyjątku przewidzianego w art. 84 Kodeks Pakistanu Kodeks Karny.”Sędzia Mansour Ahmed Qureshi wydał swój 22-stronicowy wyrok.

Artykuł 84, do którego odnosi się wyrok, dotyczy przestępstw popełnionych przez osobę w związku z jej zdrowiem psychicznym. Innymi słowy, sędzia twierdzi, że kobieta nie mogła wykazać zmiany zdania w momencie, gdy wypowiedziała bluźnierstwo.

Salma Tanweer, właścicielka i prowadząca prywatną szkołę, została potępiona przez Qari Iftikhara Ahmeda Redę, imama miejscowego meczetu. Od 2 września 2013. W oskarżeniu została oskarżona o rozpowszechnianie kserokopii swoich pism, w których zaprzeczała statusowi proroka Mahometa i ogłosiła się prorokiem.

Prawnik kobiet Mian Muhammad Ramadan. Twierdził, że oskarżony nie był zdrowy na umyśle w czasie incydentu. Powiedział, że właściwy sędzia zarządził badanie psychiczne podejrzanego, które jest nadal rozpatrywane bez winy podejrzanego.

Adwokaci obrony argumentowali dalej, że porównanie pisma odręcznego z kserokopiami nie jest możliwe Ponieważ kopie rzekomych dokumentów zostały naruszone.

Prokurator Saadia Aref przedstawiła dowody ustne i z dokumentów. Powiedział, że podejrzany nie był w stanie tego udowodnić w momencie pisania i rozpowszechniania bluźnierczego materiału Nie był w stanie poznać charakteru swojej pracy.

Prokuratura przedstawiła 11 świadków, w tym skarżącego i funkcjonariuszy policji.

Sędzia po zapoznaniu się z zeznaniami świadków i przesłuchaniu ich, Uznałem, że dowody ustne i fizyczne dowiodły ponad wszelką wątpliwość, że podejrzana napisała i rozdała przypisywane jej pisma.

READ  Tajwan zestrzelił chińskiego drona po strzałach ostrzegawczych

Sędzia skomentował, że z akt wynika, że ​​kobieta prowadziła swoją szkołę bez pomocy aż do jej aresztowania. I dlatego, Nie można powiedzieć, że kobieta ma zaburzenia psychiczne.

Kobieta była dyrektorem prywatnej szkoły i chciała kłócić się o szaleństwo, ale sędzia uznał, że w pełni wykorzystuje swoje możliwości i nie skróciła wyroku (zdjęcie referencyjne) Pakistan 30 września 2021 r. REUTERS / Faiz Aziz
Kobieta była dyrektorem prywatnej szkoły i chciała kłócić się o szaleństwo, ale sędzia uznał, że w pełni wykorzystuje swoje umiejętności i nie skróciła wyroku (zdjęcie referencyjne) Pakistan 30 września 2021 r. REUTERS / Faiz Aziz

Sędzia zauważył dalej, że było jasne, iż podejrzana nie była wolna od aberracji, w przeciwnym razie nie napisałaby ani nie rozpowszechniała tak poniżającego materiału.

Powstaje jednak pytanie, czy ta anomalia może być prawnie traktowana jako wystarczająca do oczyszczenia oskarżonego z poważnego przestępstwa, które popełniłeś, nawet jeśli nie jest to niepoczytalność prawna”, Sędzia argumentował.

Sędzia orzekł, że prawo krajowe nie uznaje tych drobnych form zaburzeń psychicznych i że roszczenie o zmniejszoną odpowiedzialność nie jest dostępne jako obrona w postępowaniu karnym.

W wyroku stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że podejrzana kobieta pisała i rozpowszechniała poniżające pisma i nie mogła udowodnić, że jest chora psychicznie.

Oprócz wyroku śmierci na oskarżoną, Selmę Tanfir, została ukarana grzywna w wysokości 50 000, co odpowiada 293 USD.

Czytaj