21 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nowa rola firm z duchem generowania dobrobytu społecznego i odmładzania planety

Nowa rola firm z duchem generowania dobrobytu społecznego i odmładzania planety

Wchodzimy w erę, w której nierówności społeczne i degradacja środowiska kształtują program polityczny i gospodarczy. Z tego powodu Europa przejęła inicjatywę w obliczu azjatyckiej maszyny produkcyjnej i amerykańskiej innowacji technologicznej, stając się elementem globalnego przywództwa i protekcjonizmu.

W tej chwili wiele firm rozpoczyna własną drogę wywierania wpływu społecznego poprzez izolowane polityki zrównoważonego rozwoju, CSR, ESG lub jakkolwiek każda firma to nazywa. Niektórzy zaczęli nawet pamiętać o Celach Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDGs) – mapie drogowej dotyczącej wielkich wyzwań stojących przed ludzkością. To jednak nie wystarczy. Bo nie trzeba mieć fundacji, ani być punktualnym w opiece solidarnościowej. To nie jest moda, ale powinien być korporacyjnym must-have.

Firma nie może być podmiotem odizolowanym od wyzwań ludzkiego postępu, wręcz przeciwnie, musi być motorem postępu i dobrobytu. Musi być świadoma, mieć duszę, tworzyć dobrobyt społeczny i przyczyniać się do odnowienia naszych problemów środowiskowych. Niektórzy rozumieją prawdziwy wymiar tego faktu, ale niewielu rozumie znaczący wpływ ekonomiczny i wartościowy, jaki to pociąga za sobą dla firmy.

w mojej książce, Firmy, które rozwijają się z duszą (Zysk, 2023), mówię dokładnie o tym, kto Jak odnieść sukces w biznesie poprzez wpływ społeczny i środowiskowy. Sugeruję, aby firmy, kierując się nowym rodzajem przywództwa, dokonały przeglądu swoich podstaw i przekształciły się, aby odgrywać rolę, której potrzebuje społeczeństwo na całym świecie. Czyli firmy Muszą zmienić to odosobnione lub modne podejście do wpływu społecznego, aby stało się częścią ich strategii biznesowejtwojego DNA.

Aby osiągnąć ten cel, Lider musi mieć celDługoterminowa wizja biznesowa. Kiedy ktoś ma taką wizję, w ramach rewolucji społecznej i środowiskowej, którą przechodzimy, jest w stanie zintegrować tę strategię z centrum swojego biznesu i nie zostawiać jej na boku, jak dział czy organizacja. Firmy, które tego nie zrobią, wkrótce staną w obliczu komplikacji związanych z dostępem do kapitału, karami prawnymi, problemami z przyciąganiem i zatrzymywaniem talentów oraz trudnościami handlowymi z konsumentami i/lub innymi firmami, których popyt i świadomość rośnie.

READ  Nowy proces elektrochemiczny może zwiększyć efektywność wychwytywania węgla bezpośrednio z powietrza

Z drugiej strony musi to być właściciel firmy w stanie pokierować Twoją firmą, nie tylko ze względu na wyniki, które są bardzo ważne, ale także na generowanie pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko jako siłę napędową dobrobytu. To jest firma z dużymi literami. W rzeczywistości poszedłbym jeszcze dalej, ci, którzy zarabiają najwięcej, powinni być tymi, którzy robią najlepiej pod względem społecznym i środowiskowym. Dlatego uważam, że nie ma granic między wpływem biznesowym a społecznym, są one bezpośrednio ze sobą powiązane. Biznes, który nie ma celu społecznego, który wzbogaca nielicznych, nie powinien istnieć kosztem wielu i degradacji planety. To nie wydaje mi się sprawiedliwe.

Niestety, jesteśmy szkoleni tylko po to, by zarabiać pieniądze, a media i stereotypy sukcesu opierają się wyłącznie na tym, ile masz, a nie jak to zdobyłeś. kluczem Reedukujemy się w nowym, bardziej świadomym kapitalizmie, która stawia ludzi i planetę w centrum i gdzie wszyscy zaczynają od tych samych perspektyw postępu. Jestem merytokracją, ale dajmy każdemu możliwość odniesienia sukcesu w życiu.

Konieczne jest, aby pochodzenie kapitału, akcjonariusze i właściciele firm na nowo definiowali swój sukces i nie opierali go wyłącznie na zarabianiu pieniędzy, ale aby był on wynikiem wyższego celu, z naciskiem na dobro społeczne i socjalne -istnienie. Planeto, wywieraj pozytywny wpływ. Konieczna jest zmiana kulturowa.

Jest inny sposób na zarabianie pieniędzy, inny sposób na odniesienie sukcesu w biznesie: troska o środowisko, troska o ludzi, troska o społeczeństwo. Nie wszystko jest dobrze. To odważna droga, gdzie technologia i innowacyjność odgrywają wiodącą rolę, ale niewątpliwie zwycięska w perspektywie średnio- i długoterminowej. Na szczęście mamy wspaniałe przykłady odnoszących sukcesy firm i przedsiębiorców, którzy dzięki tej nowej wizji nie tylko mają bardziej solidne i silniejsze firmy, ale sami osiągnęli doskonałość, nadając znaczenie swojej roli liderów biznesowych i istot ludzkich.

READ  Najbardziej ambitny projekt w historii - naucz mnie o nauce

the Firmy, które rozwijają się z duszą Krótko mówiąc, są to ci, którzy byli w stanie zrobić kolejny krok w ewolucji organizacji i podjąć działania, stawiając wyniki gospodarcze i wpływ społeczny na tym samym poziomie. Marzę o zbudowaniu świata, w którym korporacje generują dobrobyt społeczny i odnawiają naszą planetęczyniąc go lepszym miejscem każdego dnia.

świat, w którym rządy i korporacje wspierają firmy, które „dobrze sobie radzą”, a nie te, które koncentrują swoje wysiłki „tylko” na wynikach ekonomicznych; Świat, w którym sukces nie jest najbardziej kosztowny, ale taki, który kształtuje twój cel i decyzje biznesowe, aby pozostawić ludzkość i planetę w wyższym stanie. Marzę, aby Hiszpania i jej genialna grupa przedsiębiorców poprowadziła ten nowy, świadomy model gospodarczyaby przekształcić światową gospodarkę.

*** Ángel Bonet jest prezesem pierwszej w historii firmy doradztwa strategicznego specjalizującej się w zrównoważonym rozwoju (Trascendent) i jednym z 40 najlepszych futurystów według magazynu Forbes.