21 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

240 dni w samotności: SIRIUS-21, projekt symulacyjny wyprawy na Księżyc rozpoczyna się w Moskwie

Opublikowany:

4 listopada 2021 12:39 GMT

W eksperymencie bierze udział sześciu naukowców-wolontariuszy z Rosji, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Sześciu wolontariuszy spędzi osiem miesięcy w odosobnieniu w zamkniętej przestrzeni w ramach międzynarodowego doświadczenia Syriusz 2021, która rozpoczyna się w czwartek w Moskwie pod kontrolą Instytutu Problemów Biomedycznych Rosyjskiej Akademii Nauk (IBMP, rosyjski akronim). podczas testu Symulowana będzie wyprawa na Księżyc, z „chodzeniem” po jego powierzchni. Uczestnicy będą mieli 240 dni na „dotarcie” do naturalnego satelity Ziemi, „przelot” wokół niego, aby znaleźć miejsce lądowania, następnie „wylądować” i „wrócić” do domu.

Specjalnie dla pilotów skafandrów stworzonych z Hełmy z elementami wirtualnej rzeczywistości, gdzie załoga stanie na powierzchni księżyca. Naukowcy mają pobrać próbki gleby i uruchomić model księżycowego łazika naturalnej wielkości. Załoga pozostanie w niezależnym kompleksie naziemnym i będzie komunikować się z centrum kontroli doświadczenia wyłącznie za pośrednictwem systemu audio. W międzyczasie komunikacja z członkami rodziny będzie dostępna za pośrednictwem poczty e-mail.

W próbie uczestniczy trener z Centrum Szkolenia Astronautów Rosyjski, Oleg Blinow; Chirurg i naukowiec IMBP, Victoria Kirichenko i Ekaterina Kariákina; ten my Absolwent Języka i Literatury Rosyjskiej, William Brown; oraz przedstawiciel Dowództwa Systemów Kosmicznych USA, Ashley Kowalski; Astronauta testowy Zjednoczone Emiraty ArabskieSaleh Omar Al Ameri.

Projekt SIRIUS (International Scientific Research on a Unique Earth Station) jest prowadzony przez Instytut Problemów Biomedycznych Rosyjskiej Akademii Nauk oraz Human Research Program NASA przy udziale agencji kosmicznych Rosji, Niemiec i Kanady. Specjaliści z Rosji, USA, Niemiec, Francji, Włoch i innych krajów.

Zawiera serię eksperymentów izolacyjnych. Pierwszy miał miejsce w listopadzie 2017 roku, kiedy załoga spędziła 17 dni w izolacji. Cztery miesiące izolacji miały miejsce w latach 2018-2019. One również są planowane Trzy próby na rok do 2028.

Jeśli Ci się spodoba, podziel się nim ze znajomymi!

READ  COVID-19: Badanie wykazało, że pełne szczepienia zmniejszyły śmiertelność o 96,6% w mieście Buenos Aires