5 maja, 2024

Niemcy pokonały Polskę i zdobyły Puchar United

Berlinie, styczeń. 7 (dpa/PE) –

W tę niedzielę Niemcy zwyciężyły w turnieju tenisa mieszanego United Cup odbywającym się w Perth i Sydney (Australia), pokonując w decydującym meczu gry podwójnej Polskę (2:1), a wcześniej Alexander Zverev utrzymał niemiecką drużynę przy życiu. .

Mistrz olimpijski obronił od Polski dwa punkty mistrzowskie w drugim secie w tie-breaku, pokonując Huberta Hurcoxa 6:7(3), 7:6(6) i 6:4. Tym samym zremisowała po tym, jak Ika Świdek pokonała w pierwszym meczu Angelique Kerber (6-3, 6-0).

Później Zverev połączył siły z Laurą Siegemund i po północy wygrał decydujący mecz gry mieszanej (6-4, 5-7, 10-4) dzięki wolejowi z bekhendu.

Po zakończeniu półfinału z gospodarzami Australią w niedzielę o 2:20 w nocy szósta drużyna świata Zverev obroniła dwa punkty meczowe w grze mieszanej, po szóstej pozycji na świecie, Gerberze, w zwycięstwie nad Ajlą Tomljanovic.

Polska dobrze zaczęła, numer jeden świata Świdek wyeliminował Kerber, która grała w swoim pierwszym turnieju od lata 2022 roku po urlopie macierzyńskim.

Zverev, który poniósł tylko jedną porażkę w turnieju – z Australijczykiem Alexem de Minaurem – obronił dwa punkty mistrzowskie, pokonując nagłą śmiercią Hurcox 6:4 w drugim secie.

W finale Zverev i Siegemund prowadzili w drugim secie 3:0, po czym mieli okazję do kolejnego przełamania, które doprowadziło ich do finałowego tie-breaka. Svitek i Hurcox nie byli jednak w stanie zmienić wyniku.