16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Nie jestem niczego pewien”

„Nie jestem niczego pewien”

z powrotem Rafael Nadal Krąg pozostawił mnie ze słodko-gorzkim uczuciem. Piękno zobaczenia go ponownie grającego na wysokim poziomie nieco go przyćmiło Martwił się o swoje dni sprawnościowe przed Australian Open (rozpoczyna się w niedzielę, 14 stycznia). Wyjaśnił to na konferencji prasowej. Po pożegnaniu z Brisbane.

W tym powrocie w 2024 roku po niemal roku bezczynności Hiszpan rozegrał trzy mecze w kategorii ATP 250. W swoim debiucie został pokonany przez nikogo innego jak Dominica Thiema W setach prostych, w drugiej rundzie zwyciężył Jasona Coblera Również w dwóch częściach, ale napotkane Z Jordanem Thompsonem doszli do ćwierćfinału i odpadli w trzech. Chociaż to nie wszystko, bo Grymasy bólu i czas spędzony w szpitalu wymagały podniesienia alarmu.

Nadal powrócił z dwoma zwycięstwami i jedną porażką w 2024 roku.

Tercjusz Picard/Laprice

W meczu przeciwko Kublerowi wykorzystał pięć minut, jakie miał między pierwszym a drugim setem, za co otrzymał ostrzeżenie za dogrywkę. Chociaż nie okazywał żadnych oznak bólu. Ale sytuacja zmieniła się w przypadku Thompsona.


Przeczytaj także

Marcin Mina

Aryny Sabalenki

Co Rafael Nadal powiedział o bólu w Brisbane?

Na konferencji prasowej po porażce z lokalnym tenisistą 5:7, 7:6(6), 6:3 Nadal ujawnił szczegóły swoich uczuć i Pozostawiło to wątpliwości co do jego obecności w pierwszych czterech głównych turniejach sezonu.

„Muszę zobaczyć, jak jutro się obudzę. Obecnie, kiedy z tobą rozmawiam, zawsze robię to ostrożnie, bo wiem, że po roku ciężko jest organizmowi grać w turniejach na najwyższym poziomie. Nigdy nie wiesz, jak zareaguje Twoje ciało. Dlatego muszę akceptować rzeczy takimi, jakie są. Mam nadzieję, że to nic ważnego Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę miał okazję trenować i grać w Melbourne. „Prawda jest taka, że ​​nie jestem teraz niczego pewien na 100%”. Manacori wyjaśnił.

Istnieje duża niepewność co do tego, jak rozwinie się ciało Rafy, ponieważ odczuwał ból w operowanym biodrze i spuścił głowę, co jest niepokojącą sytuacją. „To podobny obszar jak w zeszłym roku, ale inny. Czuję to bardziej na poziomie mięśni. „W zeszłym roku był to problem ze ścięgnami i czuję, że to zmęczony mięsień”.


Rafa Nadal opowiedział o swoim bólu i wyraził wątpliwości na kilka dni przed Australian Open:
wideo

Hiszpański zawodnik był zaskoczony powrotem na kort, aby zagrać w drugiej grupie.


Dodał: „Pewne jest to, że nie jest tak jak w zeszłym roku, ponieważ od razu to poczułem, a dzisiaj tego nie czułem”. Jedynym problemem jest to, że znajduje się w podobnym obszarze, co sprawia, że ​​jesteś trochę bardziej zaniepokojony niż zwykle. Najlepsze, co może się zdarzyć, to to, że mięśnie są mocno obciążone po wysiłku, jaki włożyłeś w te trzy dni i ten trudny mecz. „Byłoby idealnie, ale nie możemy znać tego dnia”.

Trzeba pamiętać, że Hiszpan nie grał od zeszłorocznego Australian Open, kiedy to doznał kontuzji i przez operację opuścił cały sezon. Starał się jednak zachować pozytywne nastawienie:Widać, że dobrze radziłem sobie w tych meczach. Wiele może się wydarzyć w organizmie po roku bez grania. Miejmy nadzieję, że mięśnie są zmęczone. „To będzie naturalny proces”.

READ  Diego Valdes jest kontuzjowany, a Chile i Ameryka są zmartwione