16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nicola Kirby Słoweńcy modlą się o podbój Polski

Nicola Kirby Słoweńcy modlą się o podbój Polski

W Słowenii chętnie szukają trenera dla polskiej drużyny siatkarskiej. „Małej Słowenii trudno będzie przeciwstawić się takiemu supermocarstwu” – napisał zurnal24.si.

Piotr Bubakowski


WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Fot. Nicola Grbi

W rozmowie z RMF FM nowy szef PZPS Sebastian Svedersky wskazał na możliwość powołania Nicola Griffiths na stanowisko dyrektora polskiej drużyny męskiej. – Jestem taki. Oczywiście nie zasłaniałem się innymi kandydatami – nalegał (i tutaj).

Trzymamy kciuki, okazuje się, że Kirby, 48 lat, w… Słowenii. „Kto nie pamięta, jak nasi siatkarze (na Mistrzostwach Europy 2015) przyciągnęli bardzo silną (czytaj: bogatą) reprezentację Niemiec po naszym pierwszym historycznym srebrnym medalu dla kluczowego włoskiego eksperta Andrei Gianniego, teraz słoweńscy kibice siatkówki czegoś się boją tak by się mogło zdarzyć.” Powrót z Alberto Giuliani” – potwierdza portal zurnal24.si.

W Słowenii modlą się, aby Kirby został nowym trenerem Czerwonych Białych. – Grbić, który wygrał Ligę Mistrzów z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zastąpi Vitala Heinena i uratuje nas przed walką na biegunach dla Giulianiego.

56-letni Giuliani, który zdobył srebro ze Słowenią na tegorocznych Mistrzostwach Europy, zakończył swój kontrakt i już pożegnał się z drużyną. Według dziennikarzy Włoch nie rozmawiał jeszcze z członkami słoweńskiej federacji o nowej umowie. Giuliani obawia się tylko, że Słoweńcy są jednym z kandydatów do reprezentacji Polski.

Dochodzenie:
To główny kandydat do przejęcia odpowiedzialności od polskich siatkarzy. Mówiąc o pomyśle na ramkę

Obejrzyj wideo: Internauci przecierają oczy. Co zrobiła polska gwiazda?

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty