24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska: Policja przejęła komputer dziennikarza

WARSZAWA (AP) – Policja w Polsce przejęła komputer dziennikarza, którego gazeta opublikowała raporty śledcze na temat korupcji w kraju.

W sobotę w Gilona Cora, 450 kilometrów (280 mil) na zachód od Warszawy, policja skonfiskowała sprzęt Piotra Paxlerowicza, korespondenta dziennika Geseta Wyborka.

Akcja policji była odpowiedzią na rozkazy funkcjonariuszy w Warszawie.

Roman Imielski, zastępca redaktora naczelnego gazety, powiedział, że policja skonfiskowała sprzęt bez nakazu, co „narusza podstawowe prawo do prywatności prasy w demokracji”.

W artykule opublikowanym w Internecie w sobotę Imielski powiedział, że nie ma wątpliwości, że gazeta „próbuje zastraszyć dziennikarzy” i zauważył inne podobne działania władz przeciwko niezależnej prasie.

Policja w Warszawie upierała się, że posunięcie to nie dotyczyło dziennikarza, ale było częścią śledztwa w sprawie doniesień o napaściach wysłanych do prawodawców. Policja poinformowała, że ​​znalazła adres strony internetowej powiązany z „mało znanym lokalnym dziennikarzem”.

Bakselerowicz odmówił nikomu wysyłania wiadomości o ataku.

„Nikogo nie zastraszyłem. Moim zdaniem jest to podżeganie lub odwet za pisanie nieistotnych artykułów” – powiedział Paxlerovich.

Dyrektorzy gazety obiecali podjąć wszelkie środki, aby chronić swoich dziennikarzy „przed prześladowaniami tego dyktatorskiego rządu”.

„Oświadczamy, że nie poddamy się represjom, a nie zastraszanym istotom ludzkim. Ujawnianie nadużyć władzy i ich nadużyć jest częścią naszej obywatelskiej i demokratycznej odpowiedzialności, a nadużycie władzy dotyka naszych dziennikarzy i nas.

Partia rządząca niedawno uchwaliła prawo pozbawiające amerykańską firmę Discovery Inc. polskiej telewizji TVN.

TVN podejrzewa, że ​​celem tej administracji jest cenzura programu informacyjnego Fakty, który jest często krytykowany przez władze i oglądany co noc przez miliony ludzi.

READ  Na wzór Amadora Montesa Meksyk i Polska świętują braterskie więzi